Jürgen Zopp võitis avaringis Andrea Arnaboldit 6:4 6:2

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Indian Wellsi Challengeril auhinnafondiga 150,000 USD alustas Eesti esireket Jürgen Zopp (ATP 163.) esimest ringi itaallase Andrea Arnaboldi (180.) vastu võidukalt.

Jürgen Zopp alustas mängu hästi, serv jooksis ja kahe murdega asus ta näiliselt turvaliselt ette 4:1 ja 5:2. Järgnes esimene ohumärk, kui Arnaboldi kasutas ära esimese murdepalli ja vähendas vahet 3:5-le. Järgmises geimis suutis eestlane 0:40 seisu tasakaalustada, ent murrangut ei õnnestunud geimi tuua. Zoppil hakkas palju lihtvigu sisse lipsama ja ta jäi ka oma järgmises servigeimis taha 0:40. Tänu heale pallingule ja närvile õnnestus eestlasel raskest seisut välja rabeleda ja sett võita 6:4. Arnaboldi kahtles mitmes kohtuniku otsuses ja vaidles tuliselt vastu. See muutus juba suisa naljakaks…

Zopp lõi neli ässa ühe topeltvea juures. Esimeselt servilt võidetud punktide protsent Zoppil 80% ja vastasel 69%. Ka teiselt servilt suutis Zopp võita üle poolte punktidest.

Teises setis hakkasid põhilised sündmused hargnema seisul 2:1 itaallase kasuks. Itaallane omas Zoppi servil koguni kuut murdepalli, sealhulgas kolm järjestikust (0:40)! Eelkõige hea serv ja agressivsus päästsid meie tennisisti. See, mis ei õnnestunud Arnaboldil, õnnestus Zoppil järgmises geimis. Ta asus murdega 3:2 ette. Edasi kontrollis mängu kulgu Zopp ja viis ka teise seti võiduka lõpuni tulemusega 6:2.

Vasakukäelise itaallase tagakäsi oli haavatav, enamus lööke ta lõikas ja oli kaitsepositsioonil. See võimaldas Zoppil dikteerida tempot ja kontrollida pallivahetusi. Mõnel puhul võrku tungides, kui ettevalmistav löök või esimene volle meie mehel ei õnnestunud kõige paremini sai oma võimaluse ka Arnaboldi. Kokkuvõttes parem mängija täna võitis, ehkki Zopp pani mõnes oma servigeimis end raskesse seisu.

Teises ringis kohtub Jürgen Zopp venelase Evgeny Donskoyga (102.).