Jürgen Zopp saatis Bragas portugallase Tiago Cacao puhkama

– Braga / Foto: Pixabay

Bragas (Portugal) 46 600 euro suuruse auhinnafondiga Challenger-turniiril alustas täna mängudega viiendana asetatud Eesti esinumber Jürgen Zopp.

ATP edetabelis momendil 178. positsioonil olev Zopp oli üksikmängus teatavasti avaringis vaba ja teises ringis tuli vastaseks vabapääsmega turniirile pääsenud, 21-aastane kohalik tennisist Tiago Cacao, kes ATP edetabelis alles 658. kohal.

Vaatamata portugallase tagasihoidlikule edetabelikohale kujunes meie tennisistile avasett keeruliseks. Teise ja kolmanda servigeimi loovutus viis vastase juba 4:1 ja kahe murdega ette. Sealtmaalt Zopi mängukindlus aga taastus ja järgmised neli geimi kuulusid juba kindlalt meie mehele. Zopp ei andnud Cacaole neis geimides üldse sõnaõigust, tasavägiseim seis geimis oli korra 15:15! Edasi hoiti pallingut – 6:5 Zopi kasuks. Ja kuigi Cacaol oli ka üks võimalus, et avasett kiiresse lõppmängu viia, pööras setivõidu lõpuks Zopp enda kasuks ja seda kohe esimeselt settpallilt – 7:5.

Teise seti alguses oli taas mäng närvilisem, Zopp päästis esimeses geimis koguni kolm järjestikust murdepalli! Seevastu eduseisul 2:1 sai ta hoopis ise murdega hakkama. Sellest piisas, et võit ära vormistada tulemusega 7:5 6:2. Seega tagas Zopp endale koha 16 tugevama hulgas.

Paarismängus kaotas Zopp koos slovaki Norbert Gombosega turniiril esimest asetust omavale paarile Gerard Granollers (Hispaania)/Fabricio Neis (Brasiilia) 4:6, 2:6.