Jürgen Zopp päästis raske seisu, aga lõpuks ikka kaotas

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste esireket Jürgen Zopp alustas täna Tunise Challenger-turniiri, mille auhinnafond on 54 160 dollarit, kuid paraku 11ndana asetatud eestlast edu ei saatnud.

Endast kümme aastat noorema (21) itaallase Gian Marco Moroni (ATP 271.) vastu tuli Zopp teises setis kaotusseisust välja, päästis ka mõned matšpallid, aga lõpuks ikka kaotas 4:6, 7:6, 2:6.

Esimeses setis jäi Zopp murdega taha, kuid seisul 3:5 sai viimasel hetkel vastase pallingu kätte. Kaasa aitas ka Moroni, kes selles geimis tegi kaks topeltviga. Paraku ei saanud Zopp nüüd ise järgmises geimis kuidagi esimest pallingut sisse ja lõpuks tegi veel vastase kolmandal settpallil topeltvea – 4:6.

Teises setis asus Moroni kiiresti 3:0 juhtima. Võrreldes itaallasega oli Zopp ründavam pool, aga eksimusi tuli liialt palju. Lõuna-eurooplasele tüüpiliselt oli Moroni liivaväljakul pigem stabiilne, aga mitte liiga agressiivne. Esialgu tõi see tulu, aga seti lõpus kaldus vaekauss Zoppi poole. Ta viigistas seisu, siis päästis 4:5 peal kaks matšpalli ja lõpuks võitis tie-break’i kindlalt 7:3.

Otsustavas setis asus Zopp oma servi järel 1:0 juhtima, paraku oli see kogu mängu ainus seis, kus Zopp sai ees olla. Ta loovutas seisul 1:1 taas oma pallingu ja lõpus veel ühe. Moroni oli ehk otsustavas setis ka mõnevõrra ründavam kui enne.

Tänase mängu statistika kohta võib öelda, et serviga ei saa kumbki rahukle jääda. Zopp lõi kolm ässa ja tegi 5 topeltviga, Moroni vastavalt 5 ja 9. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Zoppil 53 ja Moronil 62%. Zopp realiseeris 11st murdepallist vaid 2, kuid hea ei olnud ka Moroni 14st 5.

Moroni oli noorteklassis Kenneth Raisma konkurent. Mitte küll otsene, aga nad mängisid paljudel turniiridel koos. Mõnel perioodil oli Moroni ka Raismast edetabelis ees, kuid itaallase parim koht juunioride maailma rankingus oli 33., Raismal aga 12. Täiskasvanute klassis on Moroni seni parimana olnud mullu augustis 212., kuid pärast seda tal erilist edu pole olnud.