Jürgen Zopp kaotas veerandfinaalis

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Jürgen Zopp (10. asetus) jäi Quimperi (Prantsusmaa) Challenger-turniiri veerandfinaalis alla maailma 155. reketile Gregoire Barrere’ile (Prantsusmaa, 15) 3:6, 6:7.

Zopp lõi 8 ässa ega teinud ühtki topeltviga ning vastane 6 ässa ja 5 topeltviga, ometi kaotas mängu jooksul ainsana oma pallingu Eesti esireket. Kohtumise kolmandas geimis seisul 1:2 läks serv ära ning enam ei olnud Zoppil varianti vastase pallingut tagasi murda.

Teises setis seisul 5:4 teenis Zopp kaks murdepalli, mis olid ühtlasi settpallid, aga ei realiseerinud kumbagi. Teisel juhul peeti pikk pallivahetus, aga Zoppil ei õnnestunud kuidagi palli pikalt lüüa ning kaitses olles jäi ta lõpuks punkti kaotajaks. Eelmises mängus turniiril esimesena asetatud poolaka Hubert Hurkaczi vastu oli Barrere päästnud kõik 8 murdepalli, nüüd Zoppi vastu 4st 4 ning oma pallingut ta ei loovutanudki. Tõsi, ka Zopp oli murdepallide päästmisel üsna edukas – 6st 5.

Lugu lõppes tie-breakiga, kus seisuni 3:4 võitsid mõlemad punkte oma pallingult, aga siis Zopp eksis ning kaotas 3:7. Eesti esireket mängib järgmisel nädalal Budapesti Challengeril, kus ta mullu veerandfinaali jõudis. Quimperist teenis Zopp 15 ATP punkti ja 1260 eurot.