fbpx
Close

Jürgen Zopp kaotas Tšehhi noormängijale

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Ostrava 46 600 euro suuruse auhinnafondiga Challenger-turniiril kaotas Jürgen Zopp (7. asetus, ATP 180.) avaringis 17-aastasele tšehhile Jiri Leheckale 5:7, 7:6, 4:6.

Lehecka asub maailma juunioride edetabelis 16. kohal, kuid ATP edetabelikohta tal pole ning Ostrava turniirile pääses ta tänu korraldajate vabapääsmele.

Zopp asus esimest setti murdega juhtima, aga just seisul 5:4, kui oli vaja vaid oma servi hoida, ei kasutanud Eesti esireket settpalli ja geimi lõpus tehtud kolm lihtviga järjest andsid vastasele murde. Lehecka võttis ära ka Zoppi järgmise pallingugeimi ja sellega ka esimese seti.

Teises setis oli Zoppil rohkem võimalusi vastase pallingut murda, aga need jäid kasutamata. Õnneks võttis Zopp just tie-breaki’s seisul 4:3 kaks punkti järjest Lehecka servil ja võitis 7:4. Otsustavas setis jäi Zopp murdega taha, aga suutis viigistada 4:4. Kuid järgmises servigeimis kummitasid Zoppi samad vead, mis terve mängu olid teda saatnud – järjekindlalt lõi eestlane tagajoonelt palle pikaks. Kusjuures mitte tugevaid ründelööke, vaid kõige tavalisema pallivahetuse käigus. Zopp kaotas oma servigeimi ja nii ka mängu.

Zopp lõi 6 ässa ja tegi ka 6 topeltviga, Lehecka vastavalt 2 ja 6. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Leheckal ainult napilt parem (vastavalt 59 ja 57%), kuid suurem vahe oli esimese pallingu punktide võitmises – Lehecka 78 ja Zopp 71%. Murdepallidega olid hädas mõlemad – Zopp 9st 2 ja Lehecka 14st 4. Kuid just kaks enamrealiseeritud murret mängu otsustasidki.

Kuna Zoppil on Prantsusmaa lahtistelt meistrivõistlustelt kaitsta 106 ATP punkti, siis on oht, et ta langeb maailma TOP200 seast välja – muidugi, kui tal nüüd maikuus mõni turniir hästi ei lähe.

scroll to top