Jürgen Zopp kaotas siseväljakule üle viidud mängu

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Jürgen Zopp (5) jäi Braga Challenger-turniiri 3. ringis alla 20-aastasele prantslasele Geoffrey Blancaneaux’le (ATP 502.) 2:6, 4:6.

Kuigi Zopp oli vastasest maailma edetabelis üle kolmesaja koha eespool, pidasid kihlveokontorid kergeks soosikuks prantslast, kes 2016. aastal võitis Roland Garrosis juunioride suure slämmi turniiri. Mäng viidi üle siseväljakule, sest Bragas on vihma sadanud juba neljapäeva hommikust saadik. Kellele selline üleminek kasuks või kahjuks tuli, on raske öelda. Ehkki Zopp on eestlasena kindlasti liivaväljakutega harjunud, oli ju vastane samal kattel võitnud oma ainsa noorte slämmi, aga Eesti esireket võitnud Challenger-turniire kõvakattel rohkem.

Igatahes juba esimeses geimis asus Zopp vastase servil 40:0 juhtima, kuid hiljem selgus, et see oligi tema kõige helgem hetk. Murre jäi saamata ning seisult 2:2 võitis prantslane neli geimi järjest. Pärast raskusi avageimis servi Blancaneaux üsna kindlalt ja hiljem sai Zopp veel vais ühe murdevõimaluse. Teises setis hoidsid mõlemad mehed servi seisuni 5:4 prantslase kasuks. Siis jäi Zopp oma pallingul 0:40 taha. Ta päästis kaks matšpalli, aga kolmandat enam mitte.

Zopp lõi 4 ässa ja tegi 2 topeltviga, vastane vastavalt 5 ja 3. Esimene serv õnnestus eestlasel 62% ja prantslasel 54%, kuid vahe tuli sisse esimesel pallingul võidetud punktide osas – Zopp 64%, Blancaneaux 78%. Ka teisel servil võitis prantslane märksa rohkem punkte – vastavalt 67 ja 45%. Murdepalle realiseeris Zopp 5st 0 ja Blancaneaux 7st 3.

Kahju, aga Zopp ei ole kevadistel Challenger-turniiridel saanud seni jalgu alla. Tema viimane suhteline edu leidis aset märtsi keskel Kanadas, kus ta jõudis veerandfinaali.