fbpx
Close

Jürgen Zopp kaotas Sibiu ATP Challengeril kohe avaringis

– Jürgen Zopp / Foto: Toomas Kuum

ATP Challenger sarja turniiril Sibius (Rumeenia) kohtus Jürgen Zopp (ATP 435.) esimeses ringis horvaadi Nino Serdarusiciga (ATP 272.).

Omavahel poldud varem kohtutud. 22-aastane Nino Serdarusic oli senise karjääri jooksul võitnud kaheksa ITF Futures turniiri, neist kolm mullu ja viis 2017. aastal. Kõik turniirivõidud pärinesid savi-liivaväljakutelt, millel mängiti ka Sibius.

Jürgen Zopp on langenud maailma edetabelis üsna “ohtlikkusse” tsooni, kust on edaspidi väga raske tõusta kasvõi 200 parema sekka. Seega on iga võit sarnastel turniiridel suure kaaluga. ITF World Tour turniiridega ei teeni piisavalt palju edetabelipunkte, seevastu Challengeridel tuleb vähemalt mõned ringid edukas olla.

Paraku ei läinud meie meeste esitennisistil hästi. Avasetis lasi ta Serdarusicil seisul 1:1 ja 1:3 oma palling murda, mis tähendas kindlat 2:6 seti kaotust. Zoppil polnud kasutada ühtegi murdepalli vastase servil.

Teises setis mäng tasakaalustus. Mõlemad tennisistid hoidsid kindlalt oma servi, mistõttu ei nähtud ühtegi murdepalli. Saatuse otsustas kiire lõppmäng, kus Zopp alustas kehvasti, jäädes 0:4 kaotusseisu. Sealt ei õnnestunudki enam välja tulla ja ka teine sett horvaadile tulemusega 7:6(3). Järgmises ringis läheb Serdarusic vastamisi hollandlase Tallon Griekspooriga (161.).

Sellega on eestlase turniiri läbi, sest paarismängus ta kaasa ei tee.

scroll to top