fbpx
Close

Jürgen Zopp: Harukordne võimalus näha tipptasemel meeste ja naiste tennist korraga

– Jürgen Zopp | Foto: ETL/Kärg Foto

29. ja 30. juulil toimub Tallinnas Tondi Tennisekeskuses Merko Cup Eesti-Läti maavõistlus tennises, kus vastamisi asuvad Eesti ja Läti parimad nais- ja meestennisistid. Viimasti eelmise aasta septembris väljakul käinud Eesti esinumber Jürgen Zopp kohtub turniiri esimese päeva viimases kohtumises endise maailma 10.reketi Ernests Gulbisega.

Jürgen Zoppi (ATP 540) on viimase kümne kuu jooksul seganud erinevad terviseprobleemid ja päris muredest vaba pole ta ka eelseisva turniiri eel.

“Ettevalmistust olen teinud, aga natukene on probleeme küünarnukiga. Ma nüüd olen ravinud seda ja keskendun selle korda saamisele. Trenni on tehtud ja eks ole näha – mul pole nii pikka pausi olnud. Isegi ükski vigastuspaus pole nii pikk olnud, aga selles mõttes saab põnev olema jälle väljakule astuda.”

Läti esinumbri Ernests Gulbisega (ATP 162) on Zopp varem kohtunud kahel korral, kuid võidurõõmu pole eestlane veel tunda saanud.

“Kõige eredamalt on meeles Wimbledoni esimese ringi mäng aastal 2014. Seal oli 7:6, 7:5, 7:6, et kõikides settides olid variandid, aga ta oli just jõudnud Roland Garrosis poolfinaali ja maailma edetabelis kümnenda koha piirimaile. Oli tasavägine mäng, aga võidust jäin ikkagi kaugele. Kunagi mängisime veel Peterburis ka, seal oli kolm setti.”

Vaatamata tasavägistele mängudele, hindab Zopp Gulbist väga kõrgelt.

“Tema parim reiting on olnud ikkagi 10. ja minul on olnud 71., et selles mõttes on päris suur vahe.”

Pikisilmi ootab Läti esinumbriga kohtumist ka äsja kaheksandat korda Eesti meeste üksikmängu meistriks tulnud Vladimir Ivanov.

“Me tunneme üksteist juba päris ammu, et me mängisime noorteklassis mitu korda omavahel ja ma võib-olla ei saa öelda, et me oleme head sõbrad, aga me tunneme üksteist ja ma arvan, et ma olen praegu ka päris heas vormis. Eesti meistrivõistlused näitasid, et ma ikkagi suudan head mängu näidata. Kes teab, võib-olla õnnestub ka Gulbist üllatada.”

Lisaks Gulbisele kohtuvad nii Zopp kui ka Ivanov 18-aastase Karlis Ozolinsiga, kes on noorte edetabelis lausa 6. positsioonil.

“Ma tean nii palju, et ta on noorte edetabelis top kümnes, rohkem ei tea temast midagi. Pidi mängumees olema,” sõnas Zopp rõõmsameelselt.

“Ütleme ausalt, et ma ei ole üldse temast midagi kuulnud, esimest korda kuulsingi seoses selle turniiriga, aga ma vaatasin tulemusi, ta on ikkagi noorteklassis väga hea mängija ja ma usun, et kõik kes on tipus noorteklassis, nad juba võivad päris korraliku meeste tennist mängida,” lisas Ivanov.

Pärast Merko Cup Eesti-Läti maavõistlust loodab Zopp jätkata võistlustennisega augustis.

“Praegu on meile lubatud, et 17.august hakkab meil karussell pihta jälle, aga esimesed turniiride ärajätmised on juba toimunud. Loodan ikkagi augustis mängima saada.”

Sel nädalal Soomes võistlev Ivanov mängude tulemusi ennustada ei taha, aga loodab, et kodupublik tuleb teda toetama.

– Vladimir Ivanov | Foto: ETL/Kärg Foto

“Kindlasti tahaks head mängu näidata. Ma usun, et alguses võib-olla tuleb natuke selline närvipinge. Ma ei ole sellistel turniiridel kunagi mänginud, kus on umbes poolteist tuhat või kaks tuhat inimest. Ei ole ammu võistelnud rahvusvahelisel tasemel, aga ma arvan, et kui ma saan sellest üle, siis Ozolinsiga peaksin isegi favoriit olema, aga Gulbisega olen kindlasti underdog. Aga ma loodan, et koduväljakul suudan teda üllatada.”

“Ma ei ennusta oma mänge. Las see jääb tennise ringkonna inimestele, las õlleklaasi taga arutavad, kes võidab või kes kaotab. See on nende töö ja meie ülesanne on mängida,” ütles Zopp ja kutsus samuti publikut mänge vaatama.

“See on harukordne võimalus näha tipptasemel meeste ja naiste tennist korraga, et pole olnud siin sellist üritust ja võib-olla niipea ei tule ka.”

Intervjueeris Maxim Tuul

scroll to top