Jürgen Zopp Gstaadis ATP 250 turniiril finaali ei jõudnud

– Jürgen Zopp / Foto: Eesti Tennise Liidu arhiiv

Eesti esireket Jürgen Zopp (ATP 107.) mängis Gstaadis (Šveits) ATP 250 turniiril. Zopp alustas turniiri kvalifikatsioonist, mille ka edukalt läbis.

Kvalifikatsiooniturniiri esimeses ringis läks Zopp vastamisi argentiinlase Andres Molteniga (ATP -), keda Zopp võitis kindlalt tulemusega 6:2 6:3. Esimeses setis murdis Zopp vastase pallingu kahel korral ning teises setis ühel korral. Enda servil ei andnud eestlane vastasele ühtegi murdepalli. Veidi üle tunni aja kestnud kohtumises võitis Zopp 63 punkti ja vastane 44.

Kvalifikatsiooni finaalis oli Zopi vastaseks hispaanlane Oriol Roca Batalla (ATP 314.), kelle eestlane alistas tulemusega 6:3 6:4. Zopp murdis vastase servi mõlemas setis ühel korral, millest piisas matši võiduks, sest Zopp oma servigeimi ei kaotanud. Kohtumine kestis üks tund ja 25 minutit, mille jooksul võitis Zopp 76 punkti ja vastane 57 punkti.

Põhiturniiri avaringis võitis Zopp väga pingelise kohtumise järel sakslast Yannick Hanfmanni (ATP 99.) tulemusega 3:6 6:3 7:6(4). Avasetis õnnestus servimurre vaid sakslasel ja seda kahel korral seisudel 2:2 ja 3:5. See-eest teises setis murdis ainsana vastase pallingu Zopp ning samuti kahel korral viiendas ja üheksandas geimis. Otsustavas setis hoidsid mõlemad mängijad oma serve ning seetõttu lõppes kohtumine kiires lõppmängus, mille võitis Zopp tulemusega 7:4. Üle kahe tunni kestnud matšis võitis Zopp vaid kaks punkti enam kui vastane, vastavalt 108 ja 106 punkti.

Teises ringis läks Zopp vastamisi itaallase Fabio Fogniniga (ATP 14.), kelle Zopp alistas tulemusega 6:1 3:6 6:3. Avasetis murdis Zopp itaallase pallingu eduseisudel 1:0 ja 4:1. Teises setis oli kolmes järjestikuses geimis servimurre – Fognini murdis teises ja neljandas, Zopp kolmandas geimis. Otsustavas setis õnnestus vastase palling murda vaid eestlasel eduseisul 3:2. Matš kestis tund ja 41 minutit, mille jooksul võitis Zopp 84 punkti ja Fognini 69 punkti. Mõlemad mängijad lõid mängu jooksul kolm ässa, topeltvigu tegi vaid Fognini ning seda neljal korral.

Veerandfinaalis alistas Zopp argentiinlase Facundo Bagnise (ATP 177.) tulemusega 3:6 6:4 6:3. Igas setis murti vastase palling ainult ühel korral. Bagnisel õnnestus see avasetis seisul 2:3, Zopil teise seti viimases geimis ja otsustavas setis 4:3 eduseisul. Veidi alla kahe tunni kestnud kohtumises lõi Zopp kuus serviässa, vastase viie vastu. Topeltvigu kogunes argentiinlasel kolm, eestlasel null. Kõikidest mängitud punktidest võitis Zopp 84 ja vastane 80 punkti.

Poolfinaalis tuli vastu võtta kaotus itaallaselt Matteo Berrettinilt (ATP 54.) tulemusega 4:6 6:7(6). Mängus toimus vaid üks servimurre, mis leidis aset kohtumise esimeses geimis Zopi pallingul. Esimese seti viimases geimis oli eestlasel ka kaks murdepalli itaallase pallingul, et neid ei õnnestunud ära kasutada. Kõikidest mängitud punktidest võitis Berrettini 68 ning Zopp 58 punkti. Kohtumine kestis üks tund ja 19 minutit.