fbpx
Close

Jürgen Zopp alistas Itaalias asetatud vastase

– Jürgen Zopp / Foto: Toomas Kuum

Jürgen Zopp sai L’Aquila (Itaalia) Challenger-turniiril hea võidu, kui alistas 13ndana asetatud Sasikumar Mukundi (India) 7:5, 6:4.

Mõlema seti lõpus suutis Zopp teha otsustava murde – esimeses setis seisul 5:5 ja teisel 4:4. Üldiselt võitis Mukund oma servigeime isegi pisut lihtsamini kui Zopp, kes mõlemas setis pidi päästma kaks murdepalli, aga vajalikul hetkel tõrjus Jürgen väga hästi. Jäi ka mulje, et tagajoonemängus tundis Zopp ennast mugavamalt kui vastane, kelle terav, kuid üsna lühike löögilligutus ei ole tüüpiline liivaväljaku tagajoonemängule, aga Indias kasvavadki tennisistid üles peamiselt muruväljakute najal.

Zopp servis samuti hästi, ta lõi 9 ässa ega teinud ühtki topeltviga. Esimeselt servilt võitis Zopp koguni 77% punktidest, kuid hea (64%) oli ka teiselt servilt saadud punktide arv.

Eesti esireketi järgmine vastane on Dmitri Popko (Kasahstan, 3), kes paikneb maailma edetabelis 262. kohal, ent mitte oluliselt eespool kui Zoppi tänane alistatu Mukund (285.). Popko on 22-aastane tennisist, kes on sündinud tegelikult Peterburis ehk üsna meie naabruses. Zopp pole varem temaga mänginud. Tänavu on Popko võitnud koguni kuus ITF-i turniiri, aga Challengeri tasemel jõudnud korra finaali kodumaal Tšimkendis.

scroll to top
Inline
Inline