Johannes Seeman ja Kristjan Tamm ei pääsenud põhiturniirile

Johannes Seeman. / Foto: Igor Pissarev

Kaks Eesti tennisisti pidas täna ennelõunal kvalifikatsiooni kolmanda ja otsustava ringi mängu, aga kumbki edasi ei pääsenud.

Johannes Seeman alustas Sarreguemines’i M25 turniiril (Prantsusmaa) kohtumist Nicolas Colne’i (Prantsusmaa) vastu hästi. Esimeses setis murdis ta vastase servi kahel korral ja ise vaid ühes geimis pidi päästma murdepalle, kuid sai sellega hakkama – 6:3. Paraku teises setis loovutas Seeman servi kohe esimeses geimis ja midagi ei lugenud enam fakt, et järgmises neljas servigeimis kokku andis ta ära ainult ühe punkti. Kaotatut tasa enam ei teinud ja tulemus 4:6.

Kuid tie-break’is Seeman enam servi nii kindlalt ei löönud. Seitsmest oma servi punktist võitis ta ainult kaks ja mõlemad ässaga. Lisaks tegi ta kaks topeltviga ja kolm mängu läinud punkti kaotas samuti. Nii ei olnud pääsu 3:10 kaotusest. Seeman võitis ässad 14:2 ega kaotanud ka servipunkte oluliselt rohkem kui prantslane, aga punktide seis oligi peaaegu võrdne 59:60, mistõttu ei saanudki statistika olla halvem. Lihtsalt Seeman eksis siis, kui enam ei tohtinud eksida.

Kristjan Tamm kohtus Sharm el Sheikhi M25 turniiri kvalifikatsiooni otsustavas ringis Justin Schlageteriga (Saksamaa) ja vastupidiselt Seemanile alustas ta halvemini, aga oli teises setis parem. Tie-break’ini jõuti tulemusega 2:6, 6:4, kusjuures teises setis andis Tamm ühe murde tagasi, aga seisul 3:3 murdis ise teist korda. Tie-break kulges aga algul sarnaselt Seemani mänguga. Kolm korda loovutas Tamm kahest servipunktist ühe, aga vastane mitte ühtki ja nii leidis eestlane ennast 3:8 seisust. Kuid Tamm siiski võitles kahe järjestikuse minimurde järel välja seisu 6:8, aga siis kaotas jälle servil teise punkti ja see otsustas, tulemus oli 6:10.

Täna mängivad nii Seeman kui Tamm, aga ka Markus Mölder ja Oliver Ojakäär põhiturniiri esimese kohtumise paarismängus. Need tulemused teatame õhtupoolikul.