fbpx
Close

Järgmisel nädalal kaks maailma esireketit?

Carlos Alcaraz / Foto: AP/Scanpix

ATP edetabeli osas on hetkel selline seis, et kui Carlos Alcaraz (Hispaania, 1) võidab tänaõhtuses Rio de Janeiro ATP 500 turniiri finaalis Cameron Norrie (Suurbritannia, 2), tõuseb ta rankingus ühele pulgale esireket Novak Djokoviciga (Serbia).

Mõlemal oleks esmaspäeval 6980 punkti, aga kaht maailma esireketit siiski ei tule. Nimelt otsustatakse viigi korral, kumb on rohkem punkte kogunud nn kohustuslikelt turniiridelt, mille hulka kuuluvad suure slämmi turniirid, ATP finaalturniir ja ATP Masters 1000 võistlused. Siin on paremus Djokovici poolel punktidega 5820:5090.

Alcaraz on üles antud ka järgmise nädala Acapulco turniiril, kuid pole kindel, kas ta seal mängib, sest on kahe nädalaga pidanud üheksa kohtumist – eelmisel nädalal neli Buenos Airese turniiri võites ja sel nädalal koos Rio finaaliga viis. Nii saaks Alcaraz Acapulco järel siiski Djokovicist mööduda, aga enne tuleb tal ka tänane finaal ära võita. Nädal tagasi Buenos Aireses oli Alcaraz Norrie’t finaalis võitnud 6:3, 7:5.

Tõsi, pikas perspektiivis on omakorda parem Djokovici seis. Serblane ei võistelnud koroonapiirangute tõttu eelmisel aastal Indian Wellsi ja Miami turniiril, aga Alcarazil on Miamist kaitsta 1000 võidupunkti. Nii peaks pärast neid kaht turniiri liider olema ikkagi Djokovic.

scroll to top