Jannik Sinner jõudis tänavu viiendasse finaali

Sõbralik kätlemine Jannik Sinneri ja Alexander Zverevi vahel. / Foto USA Today/Scanpix

Maailma esireket Jannik Sinner (Itaalia) pole nii heas vormis kui aasta esimesel poolel, aga sellegipoolest piisavalt tugev, et jõuda Cincinnati Masters 1000 turniiril oma hooaja viiendasse finaali.

Mis on Sinneri jaoks hea, et neli eelmist finaali ta võitis. Kehvemini läksid itaallasel Euroopa liivaväljaku turniirid, aga neil ta poolfinaalist kaugemale ei jõudnud. Eelmisel turniiril Montrealis langes Sinner välja veerandfinaalis.

Sinner võitis tänases poolfinaalis Alexander Zverevi (Saksamaa, 3) 7:6, 5:7, 7:6. Koos lühikese vihmapausiga kestis mäng 3,5 tundi, aga tegelikult oli mänguaeg (muidugi geimide ja settide vaheajad kaasa arvatud) 3 tundi ja 7 minutit. Kahes viimases mängus kokku on Sinner väljakul olnud ligi kuus tundi.

Kui laupäeva õhtul kohtumises Andrei Rubleviga (6) mõjutas mängu tugev tuul, siis täna öösel peetud kohtumises said Sinner ja Zverev näidata tagajoonelt kvaliteetsemat mängu. Kuid eks Zverev on ka tagajoonel mõnevõrra stabiilsem kui Rublev. Teiseks, Zverev on olnud Sinnerile ebamugav vastane, enne tänast ta juhtis omavahelistes mängudes 4:1. Igatahes Saksamaa mees murdiski avasetis esimesena, aga Sinner murdis tagasi viimasel võimalusel ehk seisul 4:5. Tie-break oli pikk ja settpalle mõlemal, aga lõpuks Sinner võitis 11:9.

Teises setis murdis Zverev jälle esimesena, aga seekord võttis Sinner kaotatu tagasi kohe järgmises geimis ja siis mindi jälle geim-geimilt. Nüüd õnnestus Zverevil teha murre seisul 6:5 ja vältida tie-break’i. Kuid see ei õnnestunud otsustavas setis, kus kummalgi polnud isegi murdepalle. Tie-break’is tegi Sinner paar hiilgavat ründelööki ja ühe otse punktiks löödud tõrje, mis andsid talle oma servil edu 6:3. Esimest matšpalli itaallane ei realiseerinud, aga teisel lõi Zverev auti ja Sinner võis hakata juubeldama.

Sinner tegi ühe äralöögi rohkem (37:36) ja lihtvigu vähem (40:49). Sunnitud vigade arvel Zverev võrdsustas seisu, kuid kokku võitis maailma esireket kolm punkti rohkem. Murdepalle oli selles mängus üsna vähe, ent neid realiseeriti hästi: Zverev 5st 3 ja Sinner 4st 2.

Maailma esireket kohtub finaalis Frances Tiafoega (USA), kes võitis Holger Rune (Taani, 15) otsustava seti seisult 2:5 ja vastase kahelt matšpallilt 4:6, 6:1, 7:6.

Naiste üksikmängu poolfinaalis kohtusid kahe viimase hooaja kaks paremat mängijat, ehkki Arina Sabalenka on Cincinnatis asetatud kolmandana. Kuid US Openil enam mitte, sest ta kerkib algaval nädalal uuesti teiseks. Seda oleks ta teinud isegi ilma pühapäevase võiduta, aga igatahes alistas Sabalenka Iga Swiateki (Poola, 1) 6:3, 6:3. Seni oli Swiatekile kõige ebamugavam vastane Jelena Rõbakina, aga Sabalenka vastu ta juhtis enne Cincinnati poolfinaali 8:3. Tõsi, viis võitu oli Swiatek saanud saviliival, kõvakattel oli seis 3:2 ja nüüd 3:3.

Finaalis kohtub Sabalenka Jessica Pegulaga (USA, 6), kes on nüüd võitnud 9 mängu järjest, sest eelmisel nädalal sai ta esikoha Torontos. Kuid Pegula võitis juba veerandfinaalis suurte raskustega Leylah Fernandezi (Kanada), kui mängis maha 7:5, 4:0 edu ja võitis alles otsustava seti tie-break’is 7:5, 6:7, 7:6.. Poolfinaalis oli ameeriklannal jälle üsna pikk ja samuti vihmapausiga mäng, kui ta alistas Paula Badosa (Hispaania) 6:2, 3:6, 6:3. Sabalenka juhib Pegula vastu 4:2, kuid kõvakattel on seis 1:2, seega ei saa valgevenelannat selgeks favoriidiks pidada.

Erandina on Cincinnati turniiri finaalid seekord esmaspäeval ja selle põhjuseks oli Pariisi olümpia tenniseturniir, mis lõppes 4. augustil ja seetõttu lükati Toronto turniiri algus tavapärasest päeva võrra edasi ja sellest tingituna ka järgmine turniir. Kuid alanud nädalal toimuvad väiksemad turniirid, kus favoriidid niikuinii ei mängi ja vaevalt finaliste mõjutab fakt, et nüüd on neil enne US Openit mitte nädal, vaid kuus päeva puhkuseks.