fbpx
Close
PAF.ee

Ivanov pääses põhiturniirile, Saar ja Glinka kaotasid

– Vladimir Ivanov / Foto: Siim Semiskar

ITF-i 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril Kaasanis pääses ilma eriliste probleemideta põhiturniirile Eesti teine reket Vladimir Ivanov (ITF 487.), kes alistas valgevenelase Martin Borisjuki (970.) 6:3, 6:1.

Ivanov oli seekord väga hea tõrjegeimides, ta realiseeris murdepalle lausa 6st 5. Eestlase enda serv kõige õnnestunum polnud: 6 ässa, 3 topeltviga, esimese pallingu õnnestumisprotsent 41. Kuid ta võitis 85% esimese servi punktidest (Borisjuk 59%) ja sellest piisas, et vaid ühel korral pidi ta pallingu loovutama.

Tänu vabapääsmele (wild card) lubati otse põhiturniirile Daniil Glinka (1706.), kes aga täna juba avaringis kaotas Richard Muzaevile (Venemaa, 404.) 4:6, 4:6. Selles kohtumises Muzaev oma pallingut ei loovutanudki, ehkki Glinkal oli neli murdepalli. Nii piisas venelasele kummaski setis ühest murdest. Glinka lõi 4 ässa ja tegi 5 topeltviga, esimene serv õnnestus 61-protsendiliselt. Eesti tennisisti suurim probleem oli siiski teine palling, kus ta võitis 38, aga vastane 55% punktidest. Sealt see väike vahe tuligi.

Karl Kiur Saar (870.) kaotas kvalifikatsiooni otsustavas ringis Maksim Ratniukile (Venemaa, 516.) 1:6, 3:6, kuigi oli sama vastast sügisel Tartu ITF-i turniiril võitnud 7:5, 6:1. Seisuni 1:6, 0:5 ei võitnud Saar ühtki oma pallingut, sest oli ainsa geimi saanud vastase servil. Seejärel hoidis eestlane kaks korda pallingut ja tegi veel ühe murde, kuid spurt jäi hilinenuks. Saar ei löönud ühtki ässa ja tegi 2 topeltviga ning sai esimest pallingut sisse 60%. Mis aga ülimalt hämmastav – Saar võitis esimeselt servilt ainult 36% punktidest. Kõvakattel on see number ikka väga madal.

scroll to top