fbpx
Close

Ivanov ja Siimar võitsid paarismängu Davis Cupil!

– Eesti ja Gruusia tiim avatseremoonial / Foto: Allar Hint

Eestil on nüüd tekkinud hea võimalus üllatada Gruusiat nende enda pealinnas Tbilisis peetaval Davis Cupi II grupi üleminekumängul, kui külalised asusid paarismängu järel matši juhtima 2:1.

Teine võistluspäev algas paarismänguga, kus Gruusia ei pannud välja maailma esisaja meest Nikoloz Basilašvilit, vaid neid esindasid Aleksander Metreveli ja Georgi Tšivadze, kes üksikmängu maailma edetabelis asub 866., aga paarismängus 555. kohal. Vahe on ilmselt ka selles, et Basilašvili on viimase 12 kuu jooksul mänginud ainult 8, aga Tšivadze 21 paarismänguturniiri.

Kuid Vladimir Ivanov (ATP paarismängu 536.) ja Mattias Siimar (894.) olidki numbrite poolest favoriidid, sest Metreveli on paarismängus alles 1110. Esimese seti eestlased küll kaotasid, aga siis võitsid 3:6, 6:3, 6:3. Esimene sett kulges küll üpris kindlalt grusiinide paremuse tähe all, sest neil oli kuus murdepalli, millest kaks realiseeriti, aga Eestil polnud ühtki.

Vaekauss kaldus Ivanovi ja Siimari kasuks alates teise seti seisult 3:3. Nüüd murdsid Eesti mängijad kahel korral vastaste servi ja veel kolmandat korda otsustava seti algul seisuks 2:0. Sellest piisaski, sest kolmandas setis mängisid eestlased oma servil laitmatult, nad loovutasid viies pallingugeimis kokku vaid neli punkti.

Tänase päeva teises mängus tulevad väljakule Basilašvili ja Kristjan Tamm, kuid eelkõige on Eesti lootused seotud viimase kohtumisega, kus on vastamisi Ivanov ja Metreveli.

scroll to top