fbpx
Close

ITF nimetas Halepi ja Djokovici maailmameistriks

– Simona Halep / Foto: RUSSIA KREMLIN CUP/Scanpix

Tennises ei peeta küll MM-võistlusi, aga Rahvusvaheline Tenniseföderatsioon (ITF) valib hooaja lõpus antud aasta maailmameistri, kelleks tänavu said Simona Halep (Rumeenia) ja Novak Djokovic (Serbia).

Ei ole küll eriline ime, et maailmameistriteks valiti mängijad, kes lõpetasid aasta esireketina, kuid mõnikord võib juhtuda, et kui esireket ei võida aasta jooksul ühtki slämmiturniiri, valitakse keegi teine. Tänavu võitis Halep French Openi ning Djokovic Wimbledoni ja US Openi.

Halep valiti maailmameistriks esmakordselt. Tema tõusu oodati juba pärast 2014. aastat, mil ta kerkis maailma teiseks reketiks. Kuid pärast seda aastat võitsid oma esimese slämmiturniiri tervelt kuus uut mängijat, kuid Halep jäi suurimast võidust ikka ilma, kuni ta tänavu alistas Pariisis kaotusseisust 3:6, 0:2 Sloane Stephensi 3:6, 6:4, 6:1.

“Maailmameistriks valimine on minu jaoks suur au. Tänavune aasta oli tõesti väga imeline, kuid selline tunnustus lisab indu teha veel tugevamini tööd edu nimel,” kommenteeris Halep tavapäraste sõnadega oma valimist.

Djokovici valis ITF maailmameistriks kuuendat korda, ent seekord väikese vaheaja järel – varem oli serblane järjest valitsenud aastatel 2011-2015. Djokovici tänusõnad olid samasugused nagu Halepil, kuid ta rõhutas ka fakti, et nüüd on tal maailmameistri tiitleid sama palju kui Pete Samprasel. Roger Federer on maailmameistriks valitud “ainult” 5 korda.

Naiste seas on kolm mängijat, kes on antud tiitli teeninud kuus või rohkem kordi: Steffi Graf 7, Martina Navratilova ja Serena Williams 6. Mullu võitsid tiitli Garbine Muguruza ja Rafael Nadal.

scroll to top