fbpx
Close

ITF juunioride turniiril Kaarinas teeb kaasa palju Eesti tennisiste

– Tennis / Foto: Pixabay

Soomes Kaarinas alanud ITF juunioride 4. kategooria turniiril ALK Open teeb kaasa suur hulk Eesti tennisiste.

Noormeeste üksikmängu kvalifikatsioonis oli avaringis võidukas Andreas Sillaste, kes alistas soomlase Nelson Tuomola 6:2 6:2, ent seejärel jäi alla Tuomola kaasmaalasele Otto Leikolale 7:6(6) 6:3. Esimeses ringis pidd aga kaotuse vastu võtma Andre Toomväli ja Joonas Arnover, kes kaotasid vastavalt Zacharias Forsströmile 6:3 7:5 ja Milos Vujasinovicile (mõl. Soome) 6:2 6:4.

Kohe otse lunastasid pääsme kvalifikatsiooni teise ringi Ronan Vahtras (1. asetus), Oskar Irdoja (3), Alex-Andre Ojassalu ning Kevin Suvi. Neist Ojassalu jäi oma esimeses mängus alla Valtteri Solatiele 6:1 6:3. Irdoja oli seevastu võidukas Tiago Sousa (Portugal) vastu 6:2 6:4, Vahtras Rufus Nurmineni (Soome) vastu 3:6 6:4 6:3 ning Suvi Axel Erikssoni(Soome) vastu 6:3 6:4.

Põhiturnriirile pääsuks tuleb läbida sõltuvalt asetusest kolme või nelja vooru kadalipp. Otse tänu edetabelikohale on põhitabelis Alexander Georg Mändma.

Neidude konkurentsis on ühe võidu kaugusel põhitabelist Elisabeth Iila, kes kohtub Martina Petroviciga (Rootsi). Oma esimeses kohtumises oli Iila parem Kia Pöystist (Soome) 6:2 6:0. Iilaga samasse faasi üritasid pääseda veel Laura Laanbek ja Angelina Zhumadilova. Laanbek oli avamängus üle Annika Hakovirtast (Soome) 6:3 6:4 ja Zhumadilova sai loobumisvõidu Anais Fernandez Laaksonenilt (Soome). Kvalifikatsiooni 2.ringis alistus Zhumadilova Amalia Stugerile (Holland) 6:3 6:1, seevastu Laanbek sai jagu poolatar Martyna Zarembast 6:3 6:4. Homme selgub, kas Iila ja Laanbek murravad end põhitabelisse või ei.

Igal juhul näeme põhitabelis Anet Angelika Koskelit, Aurelia Rigat ja Helena Narmontit.

scroll to top