Ingrid Neel tähistas sünnipäeva turniirivõiduga!

Ingrid Neel mängimas Vilniuses Billi Jean King Cupil. / Foto: Leedu Tennise Liit

Täna 26-aastaseks saanud Ingrid Neel tegi endale suurepärase sünnipäevakingi, kui võitis koos Bibiane Schoofsiga (Holland) ‘s-Hertogenboschi WTA 250 turniiri.

Neelil on nüüd neli WTA turniirivõitu kolme erineva paarilisega – 2021. aastal Bogotas võitis ta koos prantslanna Elixane Lechemiaga ning mullu kaks turniiri koos norralanna Ulrikke Eikeriga. Kuna Eikeri ei mänginud ‘s-Hertogenboschis, tuli Neelil leppida kokku uue paarilisega ja nende koostöö osutus kuldseks.

Finaalis võitsid Neel/Schoofs Tereza Michalikova (Slovakkia) ja Olivia Nichollsi (Suurbritannia) 7:6, 6:3. Vahepeal oli ka pisut üle kahetunnine vihmapaus, mille eel oli seis teises setis 0:2. Seega pärast jätkamist võitsid Neel/Schoofs seitsmest geimist kuus.

Eesti/Hollandi paari üks võidu võti oli kindlasti seisudel 40:40 otsustavate punktide mängimine. Üheksast otsustavast punktist võitsid Neel/Schoofs seitse! Esimeses setis olid nad murdega taga 1:4 ja siis võitsid kolm geimi 40:40 pealt, kaks oma ja ühe vastase servil, mis tähendas murrete viigistamist. Seisul 5:6 olid Neel/Schoofs taga 30:40, aga päästsid settpalli ja siis taas võitsid mõlemapoolse geimpalli. Tie-break’is olid Neel/Schoofs kahe murdega ees 6:3, aga kaotasid siis mõlemad punktid pallingul. Õnneks saadi seisul 6:6 kätte punkt tõrjel ja uus võimalus kasutati ära – 8:6.

Teises setis pärast 0:2 kaotust jõudis Eesti/Hollandi paar 3:2 ette ja murdsid uuesti seisul 4:3 jälle otsustava punktiga. Tõsi teises setis olid 40:40 punktid rohkem tasakaalus (3:2), sest vastased võitsid esimeses ja kuuendas geimis otsustava punkti. Kuid ütleme kohe, et tennises on iga punkt võitlus ja kui sa neid otsustavaid punkte rohkem võidad, ei ole see kindlasti õnn, vaid pigem oskus ja paremad närvid.

Palju õnne sünnipäevaks, Eesti naiskonna värskeim liige Ingrid Neel!