Ingrid Neel jõudis paarismängus Wimbledoni teise ringi

Ingrid Neel (vasakul) ja Ulrikke Eikeri Stuttgardis, kus nad jõudsid finaali. / Foto: Imago images/Scanpix

Üks minut üle kahe tunni kestis Ingrid Neeli ja tema paarilise Ulrikke Eikeri (Norra) esimese ringi kohtumine Wimbledoni turniiril, aga pingutus oli väärt, sest võit tuli ära.

Tavaturniiridel on paarismängudes enamasti otsustava seti asemel pikk tie-break, kuid slämmiturniiril mitte. Murrete ja võidetud geimide üldarvestuses olid Eikeri/Neel siiski piisavalt selgelt 6:3, 6:7, 6:3 paremad Camilla Rosatellost (Itaalia) ja Ljudmilla Samsonovast (-). Samsonova on väga hea üksikmängija (WTA 15.), aga tal pole erilisi saavutusi paarismängus, itaallanna on temast paarismängu edetabelis isegi ees (vastavalt 74. ja 143.).

Kogu kohtumise jooksul oligi ainult kaks servimurret. Ühe tegid Eikeri/Neel esimese seti neljandas geimis ja otsustava murde kolmanda seti teises geimis. Kokku realiseeris Eesti/Norra paar kuuest murdepallist 2 ja vastased 2st 0. Kusjuures mõlemad murdepallid olid Rosatello/Samsonoval kasutada mängu viimases geimis, kui Eikeri/Neel juhtisid 5:3. See näitab ikka võitjate väga head servi, kui alles selg-vastu-seina olukorras said vastased oma esimese võimaluse. Eikeri/Neel lõid esimest servi sisse koguni 84% ja võitsid esimesel pallingul 74% punktidest. Vastastel olid need näitajad 73 ja 54%.

Teises ringis tuleb Eikeri/Neelil kohtuda Leylah Fernandezi (Kanada) ja Ena Shibaharaga (Jaapan). Fernandez on 2021. aasta US Openi finalist, aga paarismängu edetabelis (62.) on ta tagapool Shibaharast (27.). Fernandez/Shibahara tulid avaringis välja 2:6, 0:3 kaotusseisust Hiina paari Hanyu Guo/Xinyu Yang vastu.