Iga Swiatek jälle Roland Garrosi finaalis

Iga Swiatek pärast poolfinaali. / Foto: AFP/Scanpix

Järjest kolmandat ja kokku neljandat aastat mängib maailma esireket Iga Swiatek (Poola) Prantsusmaa lahtiste finaalis. Kõigil eelmistel kordadel (2020, 2022, 2023) on ta ka turniiri võitnud.

Poolfinaalis ei saanud Coco Gauff (USA, 3) taas Swiatekile vastu, nende omavaheliste mängude seis on nüüd 11:1 poolatari kasuks. Kõik kohtumised on Swiatek võitnud kahes setis, Gauff oma ainsa mängu 2023. aasta Cincinnati turniiri poolfinaalis kolmes setis. Huvitav on ka see, et Swiatek-Gauff kohtusid Pariisis kolmandat aastat järjest, aga alati eri staadiumis: 2022 finaalis, 2023 veerandfinaalis ja täna poolfinaalis.

Swiatek jäi seekord peale 6:2, 6:4. Esimese seti algul olid murdepallid mõlemal kahes geimis, aga Swiatek realiseeris need, Gauff mitte. Selle arvel pääses tiitlikaitsja juba 5:1 ette ja vormistas setivõidu järgmises servigeimis. Teises setis jäi Swiatek taha 1:3, kuid vastas kohe kahe servimurdega ja juhtis 5:3. Järgmises geimis oli poolataril Gauffi servil kaks matšpalli, mille ameeriklanna suutis päästa. Kuid Swiatekil oli varus oma serv ja ta lõpetas kohtumise.

Pärast teise ringi mängu Naomi Osakaga (Jaapan), kus Swiatek oli otsustavas setis 2:5 taga ja pidi päästma ka matšpalli, on poolatari tee tiitli kaitsmisele kulgenud rutiinselt. Päris kõigi tippmängijatega Swiatek plussis pole, näiteks Jelena Rõbakina (Kasahstan, 4) vastu on ta 2:4 taga ja Maria Sakkariga (Kreeka, 6) on tal seis 3:3. Kuid mõlemad mängijad loositi tabeli teise poolde ja nüüd on nad juba mängust väljas.

Swiatekile teeb finaali (arvatavasti) lihtsamaks tõsiasi, et ta kohtub mängijaga, kes pole varem slämmiturniiril finaali jõudnud, kas Jasmine Paoliniga (Itaalia, 12) või Mirra Andrejevaga. Kuid mullu kohtus Swiatek finaalis samuti esmakordse tiitlinõudleja Karolina Muchovaga (Tšehhi) ja mäng kulges päris raskelt, maailma esireket võitis 6:2, 5:7, 6:4. Paari tunni jooksul selgub, kes Swiatekiga mängib.