fbpx
Close

Hsieh ja Bencic üllatasid Dubais

– Tennis / Foto: Pixabay

Dubai WTA tenniseturniiril, kus Anett Kontaveit teatavasti kaotas avaringis hiinlanna Shuai Zhangile, on üllatuslikult poolfinaali jõudnud maailma 31. reket Su-Wei Hsieh (Taipei) ja 45. reket Belinda Bencic (Šveits).

Kui Bencic kuulus 2-3 aastat tagasi esikümnesse ning on oma 22. sünnipäeva künnisel veel tulevikulootus, siis 33-aastase Hsiehi teekond Dubais on olnud üllatav: ta on turniiri käigus võitnud maailma 11. reketi Anastasija Sevastova (Läti), 7. reketi Angelique Kerberi (Saksamaa) ja täna veerandfinaalis 5. reketi Karolina Pliškova (Tšehhi) 6:4, 1:6, 7:5. Bencic aga alistas tänases veerandfinaalis maailma 2. reketi Simona Halepi (Rumeenia) 4:6, 6:4, 6:2.

Ülejäänud kaks poolfinalisti on Petra Kvitova (Tšehhi) ja tiitlikaitsja Elina Svitolina (Ukraina), kes olid asetatud vastavalt teise ja kuuendana. Nemad on hetkel favoriidid jõudmaks finaali, kuid enne peab Kvitova võitma Hsiehi ja Svitolina Bencicit.

Kui Kvitova võidaks turniiri, naaseks ta edetabelis teisele kohale, kus ta oli ka pärast Australian Openit. Svitolina tõuseks võiduga neljandaks ja kui Kvitova finaali ei jõua, siis isegi kolmandaks. Hsieh kerkiks aga turniirivõidu korral maailma 21ks tennisistiks ehk täpselt Kontaveidi ette. Tema senine parim koht on olnud 23.

scroll to top