Hiilgemängu näidanud Anett Kontaveit alistas maailma neljanda reketi ja viigistas matši Ukrainaga

– Anett Kontaveit pärast mängu viimast punkti / Foto: Igor Pissarev

Pärast üksikmänge on Tallinki tennisehallis peetaval I grupi turniiri edasipääsu otsustavas kohtumises Eesti – Ukraina seis 1:1. Esireketite mängus alistas WTA 22. number Anett Kontaveit Elina Svitolina (Ukraina, 4) 6:3, 6:7, 6:2.

Pärast kohtumise viimast punkti, mille Anett võitis ründelöögiga piki joont, tõusis rahvas mitmeks minutiks püsti ja aplodeeris. Ülimalt kõrgetasemelises mängus, kus ka Svitolina kohati head klassi näitas, domineeris tagajoone pallivahetustes Kontaveit ja kuigi teises setis tuli tal sisse väike mõõn, oli kogu ülejäänud ajal tema esitus laitmatu.

Anetti tõus algas pärast seda, kui ta oli avasetis pärast servigeimi kaotust jäänud taha 2:3. Siis hakkas kõik õnnestuma: serv, ründelöögid, visa kaitse ja isegi lendpallid, mis pole Anetti tugevaim külg, lõi ta järjekindlalt punktiks. Nii saabus edu 6:3, 2:1, kus murre oli juba tehtud ka teises setis, kui järsku jäid Kontaveiti pallingud natuke pehmemaks ja nii leidis Eesti esireket ennast 3:5 kaotusseisust.

– Anett Kontaveidi võidukarje / Foto: Igor Pissarev

Nüüd oli Svitolina, kes teise seti algul näis üsna lootusetus meeleolus, saanud mängu tagasi ja seti lõpp oli mõlemalt poolt kõrgetasemeline. Anett päästis seisudel 4:5 ja 5:6 kokku kuus settpalli ja asus tie-break’is juhtima 4:2, kui ukrainlanna vastas omapoolse survega. Anetti löödud ülinapp autpall andis ukrainlannale veel kaks settpalli, millest teise ta realiseeris ja võitis tie-break’i 7:5.

Kuid otsustavat setti tuli Anett mängima nii, nagu midagi poleks juhtunud. Taas lülitas ta sisse kõrgeima käigu. Jäi mulje, et enam paremini ei saagi mängida, aga meenutame, et tänasest täpselt kaks nädalat tagasi oli Melbourne’is üks mäng, mille kohta võiks öelda, et saab paremini (Kontaveit – Belinda Bencic 6:0, 6:1). Svitolina suutis veel seisul 1:4 mängida väga hea geimi, aga siis valitses jälle Anett ja nii võiski rahvas asuda aplodeerima.

Anett lõi 7 ässa ja tegi ainult 2 topeltviga ning esimene serv õnnestus 68%. Ta võitis esimeselt pallingult 64% punktidest, kuid vastane vähem – 59%. Anett oli edukam ka murdepallide realiseerimisel, ehkki need numbrid näitavad mõlema mängija visadust raske seisu kaitsmisel: Kontaveit 20st 8, Svitolina 16st 5.

– Dajana Jastremska ja Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Päeva esimeses mängus kaotas Elena Malõgina maailma 21. reketile Dajana Jastremskale 3:6, 1:6. Malõginal õnnestus isegi seisul 1:2, 15:40 võita vastase servigeim, aga pärast läks Jastremska oma teed. Vaatamata klassivahele mängis Malõgina tublilt. Oli võimalusi võita rohkem geime kui neli, ehkki murdepalle Eesti tennisist pärast 2:2 enam ei teeninud. Vastase kõrgema mängutempo tõttu pidi Malõgina tavapärasest rohkem riskima ega tohtinud palle lühikeseks jätta. Maailma 553. reket teenis sellest mängust kindlasti hindamatuid kogemusi.

Kontaveit ja Malõgina tulevad täna välja ka otsustavas paarismängus. Ukrainat esindavad Jastremska ja Marta Kostjuk. Favoriit peaks olema Ukraina, aga kodupublik võib teha imet – ja muidugi mängijad ise ka!