Hiilgav! Oliver Ojakäär alistas Euroopa edetabeli neljanda mängija

– Oliver Ojakäär / Foto: Viktor Burkivski

Mostis (Tšehhi) jätkunud U14 klassi Euroopa meistrivõistlustel saavutas tänases 2. ringis suurepärase võidu Oliver Ojakäär.

Neljast Eesti tennisistist üksikmängus ainsana konkurentsi jäänud Ojakäär, kes asub Tennis Europe U14 edetabelis 23. kohal, alistas Lukaš Veliku (Tšehhi, 4) 6:2, 3:6, 7:5. Neljandana asetatud Velik on samal kohal ka TE edetabelis ning pealegi mängis kodumaal. Kolmandas ringis kohtub Ojakäär Jordi Domenech Castilloga (Hispaania), kel edetabelikoht puudub, sest ta pole TE turniiridel osalenud, kuid võib siiski olla üsna tugev.

Samuti teenis Ojakäär koos Markus Mölderiga võidu paarismängu 2. ringis, kui nad alistasid Küprose paari Stylianos Papamichael/Andreas Timini 6:1, 3:6, 10:7. Ojakäär/Mölder on asetatud 16ndana.

Eesti tüdrukute paar Brit Martin/Andrea Roots (15) aga kaotas hispaanlannadele Naroa Aranzabalile ja Ariana Geerlingsile 0:6, 3:6. Seega jätkavad Mostis ainult meie poisid.

U16 EM-võistlustel Moskvas olid kõik neli eestlast eile üksikmängus välja langenud, kuid tänases paarismängus said edasi 3. ringi ehk 16 parema hulka. Andre-Remi Jakobi ja Alex-Andre Ojassalu teenisid väärtusliku võidu 14ndana asetatud Valgevene paari Erik Arutiunian/Daniil Ostapenkovi üle 6:4, 1:6, 10:7. Anet Angelika Koskel/Aurelia Riga pidid samuti kohtuma 14. paariga Giulia Martinelli/Georgia Pedone (Itaalia), aga vastased andsid loobumisvõidu.