Georg Strasch krooniti Pärnus poiste 14 GP-l kahekordseks võitjaks

– Georg Strasch / Foto: ETL/Igor Pissarev

Pühapäeva õhtul lõppes Pärnus poiste GP14 turniir.  Üksikmängu turniirivõidu võttis Georg Strasch (USTA), kes vaatemängulises ning heatasemelises finaalis oli parem Petrik Tamtikust 6:2, 6:4.

Korraliku võistlusvormi näidanud turniiritabelis esimesena asetatud Strasch alistas poolfinaalis treeningkaaslase Samuel Mandelkorni 6:0, 6:0. Teisena asetatud Tamtik pidi nelja parema seas vaid pisut rohkem vaeva nägema Sten Hiiesaluga (MK Tenniseklubi) 6:3, 6:1.

Nii turniiri kolmas asetus Hiiesalu, kui ka neljanda paigutuse saanud Mandelkorn pääsesid nelja parema hulka üle noatera. Veerandfinaalis osutas Hiiesalule kõva vastupanu temast poolteist aastat noorem Edwin Averjanov  (TC 2000). Hiiesalu võitis üle kahe tunni kestnud matši 6:3, 4:6, 7:5. Mandelkorn oli samuti vastastikuste tõusude ja mõõnadega kulgenud pingelises lahingus parem Kaspar Lustist (TC Avantage) 4:6, 6:3, 7:5.

Poiste I tugevusgrupi lohutusturniiri finaalis alistas Sander Sootla endast kolm aastat noorema Luukas Raudkivi (USTA) 8:3.

II tugevusgrupi finaalis kohtusid Andre Karel Kalle (USTA) ja Artur Reinfeldt (Laagri TK). Võrdsete võimalustega mängus noppis seekord pikema kõrre Reinfeldt 6:4, 6:3.

Kalle oli nelja parema hulgas parem Patrik Rainer Kaljulast (Haapsalu TK) 6:2, 6:3 ja Reinfeldt sai poolfinaalis jagu 11-aastasest Kristofer Karisest (MK Tenniseklubi) 6:2, 6:1.

II tugevusgrupi lohutusturniiri finaalis võidutses samuti Laagri TK-s treeniv Jaagup Joonas. Joonas oli tulemusega 8:2 parem Robin Lucas Sirgist (MK Tenniseklubi).

Paarismänguturniiril sepistas nelja hulka jõudmisega kergema üllatuse noor USTA paar Oliver Parik/Luukas Raudkivi. Poolfinaaliks oli aga noorte mängumeeste püssirohi otsas ning tuli tunnistada Mandelkorn/Ron Torni (Saaremaa TK) 6:0, 6:3 paremust. Teises poolfinaalis olid vastamisi kokkumänginud duo Sootla/Tamtik ning Hiiesalu/Strasch. Väljakult lahkusid võitjatena Hiiesalu/Strasch 6:2, 6:4.

Kuigi paarismängu finaalmatši teine sett lasti Hiiesalu/Straschi poolt kergemat sorti trilleriks kujuneda, päädis nende turniiriteekond võiduka lõpuga, Mandelkorn/Torn alistati lõpuks 6:2, 7:6 (2). Sellega tegi Strasch päikeselises Pärnus kena duubli. Käesoleva nädala teisel poolel toimub Kadrioru tenniseväljakutel P16 noorte GP.