fbpx
Close

Gael Monfils võitis Rotterdami turniiri

Gael Monfils Rotterdami turniiri auhinnaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Selle nädala kõige tugevama meeste tenniseturniiri Rotterdamis võitis maailma 33. reket Gael Monfils (Prantsusmaa), kes finaalis alistas Stanislas Wawrinka (Šveits, ATP 68.) 6:3, 1:6, 6:2.

Mõistagi ei vasta kumbagi mängija, eriti Wawrinka edetabelikoht nende tegelikule tugevusele. Taas suutsid 30+ vanuses tennisistid ületada noori tulijaid, kellest viimasena langes venelane Daniil Medvedjev poolfinaalis kaotusega Monfilsile. Ei Monfils ega Wawrinka polnud turniiril asetatud. Huvitav, et juba esimeses ringis langesid välja tulevikumehed Karen Hatšanov (Venemaa, 2) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 3). Esimesena asetatud Kei Nishikori (Jaapan) jõudis poolfinaali, kus kaotas Wawrinkale.

Monfilsi jaoks oli see kaheksas ATP turniirivõit 14 (!) aasta jooksul. Ühelgi hooajal pole prantslane seni võitnud üle ühe turniiri ja paljudel oma karjääri parematel aastatel mitte ühtki. Aga finaalis kaotanud on ta märksa rohkem, koguni 21 korda.

Suure slämmi turniiridel on Monfils jõudnud parimana vaid kahel korral poolfinaali (2008 Roland Garros ja 2016 US Open). Seega ei ole tegemist just väga õnnestunud karjääriga, ehkki TOP 20 sees on ta olnud alates 2007. aastast enamikel hooaegadel.

scroll to top