Tennisnet vestles eile 14. sünnipäeva tähistanud Brit Martiniga, kes tänu tublidele etteastetele rahvusvahelistel turniiridel tõusis enne koroonaviiruse puhangut Tennis Europe’i edetabelis kõrgele neljandale positsioonile oma vanuseklassis (U14).
Viljandis igapäevaselt treeniv Brit Martin andis pikemalt mõtlemata nõusoleku Tennisnetiga suhtlemiseks. See näitab noore tennisisti küpsust, sest igaüks ei ole kohe nii kiiresti valmis küsimustele vastama.
Kuidas möödus eilne sünnipäev?
Tähistasime seekord sünnipäeva väiksemas ringis, koos vanemate ja noorema vennaga. Muidu on ikka rohkem rahvast olnud.
Kuidas oled uute tingimustega kohanenud?
Olen juba harjunud. Enamus ajast veedan kodus, sest õppimine käib nüüd interneti teel. Lisaks teen palju füüsilist trenni ja kui on soojem ilm, saan ka väljas mängimas käia. Sisehallis on ju tennise mängimine keelatud. Õues tohib korraga platsil ainult kaks mängijat olla. Viljandis on sellise kattega välisväljakud, et saab juba varakevadel alustada ja hilissügisel lõpetada. Oleks vaid ilma!
Millest koosneb Sinu treening praegu?
Tennist mängin Viljandis Saara Oravaga (toim. – Eesti Fed Cupi koondise liige), reeglina 1,5 tundi päevas kui ilm lubab. Treener Priit Pihl juhendab mind väljaku kõrvalt. Kuid põhirõhk on praegu füüsisel. Meil oligi plaanis sel kevadperioodil peatähelepanu suunata füüsilisele ettevalmistusele, teen seda võib-olla veidi rohkem plaanitust. Selles mõttes pole koroonaviirus minu treeningutesse suuri muudatusi tekitanud.
Võtab kooliõpe kodustes tingimustes tavapärasest rohkem energiat?
Mulle tundub, et nüüd peame oluliselt rohkem õppima. Päevas kulub õppimisele viis kuni seitse tundi (!), mistõttu koormus on kõikidel õpilastel võrreldes varasemaga suurenenud. Matemaatika on kõige raskem. Vanematelt on abi raske saada, sest nende koolitunnid jäävad kaugesse minevikku. Õpetajad kasutavad nüüd üha rohkem videoõpet ja see peaks asja paremaks muutma.
Kas sotsiaalmeedias suhtlemine sõprade-tuttavatega või mõne välismaa tennisistiga on kasvanud?
Mitte oluliselt. Selleks lihtsalt ei jätku aega. Välismaa tennisistidest suhtlen mõnedega, aga mitte paljudega.
Võistlusnälg on suur? Tõenäoliselt loobuksid lemmikmaiustusest võistluse kasuks?
Jah, võistlusnälg on väga suur! Maiustusest loobuksin kohe kindlasti, kui vaid saaksin võistelda.
Millised viimase aasta turniirid on Sulle kõige enam hinge jäänud?
Kõige paremini läks mul Tennis Europe (U14) Super kategooria turniiridel Moskva eeslinnas Himkis ja Stockholmis. Neist esimesel jõudsin finaali ja teisel poolfinaali. Stockholmis kaotasin üliandekale Brenda Fruhvirtovale (sai just 13-aastaseks), kes on vaatamata vanusele väga kiiresti arenenud ja võimeline mängima juba täiskasvanute turniiridel. Ta tegi mängus megavähe vigu. Päris lootusetu siiski ka pole…
Loodetavasti võistluspaus ei veni liiga pikaks. Millised lähimad eesmärgid oled endale püstitanud?
Euroopa Mastersile tahaks kindlasti pääseda ja kui Euroopa meistrivõistlused (kalendri järgi peaksid juuli lõpus toimuma) ikka toimuvad, siis seal kaugele jõuda. Mul on väga hea koostöö oma treeneri Priit Pihliga, kes aitab mul plaane koostada ja eesmärke püstitada.