Elizaveta Anikina sai U14 Tallinn Openil topeltvõidu

Elizaveta Anikina möödunud suvel Eesti noorte meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Elizaveta Anikina võitis Tondiraba väljakutel Tennis Europe U14 2. kategooria turniiri Tallinn Open. See oli 12-aastasele mängijale neljas turniirivõit järjest. Anikina oli koos Liisa Marii Põhjalaga edukaim ka paarismängus.

Maikuus võitis Anikina kaks tugevat U12 turniiri Prantsusmaal, juuni algul aga Riias U14 turniiri. Anikina peamiseks rivaaliks tuli lugeda Lätis elavat, aga Venemaa kodakondsusega ja seetõttu neutraalsena mängivat Valeria Timofejevat, kes oli juuni algul Tallinnas võitnud U16 turniiri, kus Anikina ei osalenud.

Riias oli Anikina võitnud Timofejevat 6:4, 6:4, seekord aga veerandfinaalis pärast Anikina esimese seti võitmist 6:4 esimesena asetatud Timofejeva diskvalifitseeriti. Turniiri direktor Alo Ojassalu selgitas, et konkreetselt üht põhjust ei olnud, vaid Timofejeva käitus halvasti ja luges punkte enda kasuks (palli jälge ei jää, sest Tondirabas mängitakse kõvakattel).

Teistest vastastest sai Anikina jagu kindlamalt. Poolfinaalis võitis ta Liga Freimane (Läti) lausa 6:0, 6:0 ja finaalis neutraalsena mänginud valgevenelanna Aliaksandra Trihubkina 6:3, 6:0.

Eesti tüdrukutest jõudsid veernadfinaali veel Liisa Marii Põhjala ja Anna Skorodumova. Neist Skorodumova alistas esimeses ringis kolmandana asetatud Lucie Vavrova (Tšehhi) 2:6, 6:2, 6:4, Põhjala võitis aga teises ringis viiendana asetatud kaasmaalanna Elin Kalmuse 6:7, 6:3, 6:3. Veerandfinaalis kaotas Skorodumova Sonia Sireniusele (Soome) ja Põhjala Trihubkinale.

Tüdrukute paarismängus kindlustas koos Põhjalaga mänginud Anikina endale topeltvõidu. Nad läksid avaringis kokku esimesena asetatud Timofejeva/Trihubkinaga ja võitsid 6:4, 6:2. Finaalis kohtasd aga Anikina/Põhjala tugevat vastupanu teiselt Eesti paarilt Skorodumova/Stefanija Variksoo, kuid võitsid lõpuks 3:6, 6:3, 10:7. Poolfinaali jõudsid eestlannadest veel Britta Orm koos Sireniusega ja Doris Audova koos Agnes Lagerqvistiga (Rootsi).

Kuid tuleb lisada, et võib-olla olnuks Eestil tüdrukute poolel veelgi võimsam edu, aga samal nädalal peetud võistkondliku Summer Cupi tõttu ei saanud Tallinn Openil võistelda Nora Olivia Adamson, Kiira Paškov ja Elizabeth Averjanov.

Eesti U14 poistest jõudis Tallinn Openil ainsana veerandfinaali seitsmendana asetatud Christopher Tüll, kes lõpuks kaotas Oskari Jämsäle (Soome, 3) 3:6, 1:6. Turniiri võitis ülikindlalt William Repakis (Rootsi, 4), kes viie mängu jooksul kaotas ainult kaheksa geimi ja finaalis alistas Miko Köppeni (Saksamaa) 6:0, 6:1,

Poiste paarismängus jõudsid eestlastest poolfinaali Evan Lainurm/Tüll ja Hugo Thor Teiv/Gregor Tillisson (4).

Mõistagi ei teinud ka poistest kaasa Eesti U14 Summer Cupi koondis, kuid tõenäoliselt favoriidid nad poleks siiski olnud erinevalt meie tüdrukute koondislastest.