Elisabeth Iila ja Anet Angelika Koskel Estonian Junior Openi poolfinaalis

– Anet Angelika Koskel / Foto: Viktor Burkivski

Kadriorus hakkab lõpusirgele jõudma kaks nädalat kestnud Estonian Junior Openi turniiridesari, kus üksikmängudes on veel U16 klassis pidada poolfinaalid ja finaal, U12 klassis finaalid.

Tegemist on Tennis Europe 2. kategooria turniiridega, kus eestlastest on kõige edukamad olnud U16 tüdrukud, kelle seast Elisabeth Iila (1) ja Anet Angelika Koskel (3) jõudsid poolfinaali.

Iila alistas täna kaasmaalanna Karola Suviste 6:1, 4:6, 6:3 ja Koskel Sade Scharlini (Soome, 6) 6:4, 6:4. Huvitav on märkida, et U16 tüdrukute turniiril jõudsid poolfinaali kõik mängijad vastavalt asetusele, sest Patricija Paukštyte (Leedu, 2) võitis täna Andrea Rootsi (7) 6:4, 6:1 ja Valerija Maija Kargina (Läti, 4) Mariela Pluutuse (8) 6:2, 6:4.

Poiste U16 turniiril langesid viimasena konkurentsi jäänud eestlased täna välja: Andreas Sillaste kaotas Edas Butvilasele (Leedu, 5) 5:7, 6:2, 0:6 ja Andre-Remi Jakobi (7) Tiago Pereirale (Portugal) 4:6, 3:6.

Edukaks on Eestile aga osutunud paarismängud, kus finaalis osaleb kaheksast võimalikust seitse eestlast. Poiste paarismängu otsustavas matšis kohtuvad Alex-Andre Ojassalu/Marten Murrand (4) ja Sillaste/Juho Eric Biggs (Soome). Murrand/Ojassalu alistasid täna esimesena asetatud paari Jakobi/Ainius Sabaliauskas (Leedu) 6:3, 2:6, 10:8, kusjuures Jakobi/Sabaliauskas juhtisid omal servil kiires lõppmängus 8:3!

Neidude paarismängus on seis veel parem, sest Iila/Koskeli (1) vastased on Brit Martin/Andrea Roots (3).

U12 turniiri üksikmängudes jäi parima Eesti tennisisti Adriana Rootsi laeks poolfinaal, sest täna ta kaotas Maria Golovinale (Venemaa) 6:7, 1:6. Siiski on U12 ühes finaalis Eesti esindatud: poiste paarismängus pääsesid lõppkohtumisele Ken Martti Birk/Samuel Mandelkorn.