fbpx
Close

Elina Svitolina võitis Singapuris taas, aga edasipääsu ei kindlustanud

Elina Svitolina WTA finaalturniiril. / Foto: EPA/Scanpix

WTA finaalturniiril Singapuris asus Valge alagrupi ainuliidriks ukrainlanna Elina Svitolina (6. asetus), kes teise vooru teises kohtumises alistas Karolina Pliškova (Tšehhi, 7) 6:3, 2:6, 6:3.

Kahes esimeses setis võitjad oma pallingut ei loovutanud, erinevus seisnes vaid selles, et avasetis murdis Svitolina ühel ja teises setis Pliškova kahel korral vastase servi. Otsustavat setti asus Svitolina juhtima 4:0, kuid Pliškoval õnnestus üks murre tagasi saada ja vähendada kaotusseis 2:4-le. Sealt alates kuni lõpuni lõppesid geimid tõrjuja eduga, mis tähendaski Svitolinale võitu.

Seis on nüüd selline: Svitolina 2 (settide vahe 4:1) võitu, Pliškova (3:2) ja Caroline Wozniacki (2:3) 1 võit, Petra Kvitova (1:4) 0 võitu. Üllataval kombel pole aga Svitolina veel edasipääsu poolfinaali kindlustanud ega ka Kvitova lõplikult audis. On kaks varianti, kuidas edasi võivad pääseda mõlemad või mitte kumbki. Kui Svitolina kaotab kahes setis Wozniackile ja Pliškova alistab Kvitova (tulemus pole oluline), pääsevad poolfinaali 2 võiduga Pliškova ja Wozniacki. Siiski on Svitolinal nii palju kergem, et ühe seti võitmisest piisab talle igal juhul. Samuti kindlustanuks Svitolina edasipääsu, kui ta oleks täna võitnud settidega 2:0.

Teine variant: kui Svitolina alistab Wozniacki ja Kvitova kahes setis Pliškova, saab Kvitova teise koha Svitolina järel. Siin on sarnane seis: kui Kvitova kas või ühe seti kaotab, tal lootust enam pole. Valge alagrupi otsustavad mängud peetakse neljapäeval, homme toimub teine voor Punases grupis.

scroll to top