Eesti U16 noormehed võitsid Kaasanis Winter Cupil lohutusturniiri

– Andre-Remi Jakobi / Foto: Viktor Burkivski

Tennis Europe P16 vanusegrupi Winter Cupi D tsooni turniir peeti kauges Kaasanis. Eesti poiste võistkonna moodustasid Andre-Remi Jakobi, Mark Lajal ja Alex-Andre Ojassalu.

Põhitabeli esimeses ringis kohtuti neljanda asetuse Itaaliaga. Esimesena platsile tulnud Mark Lajal pani südilt vastu Giorgio Tabaccole, ent kaotas kolmes setis 6:2 4:6 6:2. Luca Nardi võitis Andre-Remi Jakobit 6:2 6:2 ning Itaalia paar Tabacco/Tramantini Lajal/Ojassalut 6:1 6:1.

Lohutusturniiril läks aga Eesti noormeestel hästi. Esmalt alistati Leedu 2:1 ning viienda koha otsustanud matšis Austria 2:1. Olgu öeldud, et Leedu oli sellel turniiril esimesena asetatud, kuid põhitabeli avaringis mindi kohe vastamisi tugeva Venemaaga ja kaotati 1:2. Edasi ei loovtanud Venemaa enam ühtegi punkti ning tuli kodusel Winter Cupil esikohale. Finaalis võitis Venemaa Rootsit 3:0.

Üksiktulemused lohutusturniiril. Eesti – Leedu: Mark Lajal – Pijus Vaitiekunas 6:3 6:1, Andre-Remi Jakobi – Ainius Sabaliauskas 6:3 6:7(4) 1:6, Lajal/Alex-Andre Ojassalu – Sabaliauskas/Vaitiekunas 6:4 3:6 10:7. Eesti-Austria: Lajal – Jan Kobierski 1:6 7:5 6:3, Jakobi – Tobias Wirlend 6:3 7:4, Lajal/Ojassalu – Wirlend/Aleksandar Tomas 3:6 0:6.