fbpx
Close

Eesti U14 koondised Summer Cupil: päike paistab, aga resultaadid pilvised

– Summer Cup / Foto: Tennis Europe

Nii Eesti tütarlaste kui poiste U14 esindused sõitsid möödunud nädalal üleeuroopalistele Summer Cupi võistkondlikele turniiridele, et eakaaslastega mõõtu võtta. Tütarlapsed koosseisus Simona Alter, Adriana Roots ning Marie Johanna Lapimaa, kapten Märt Kivirähk) põrutasid Poolasse Sobotasse, poisid (Edwin Averjanov, Kaspar Lusti, Samuel Mandelkorn, kapten Edgar Vain) aga lendasid Bremenisse Saksamaale.

Pühapäeval kohtusid Eesti piigad alagrupi avaringis Kreeka eakaaslaste ning poisid Rootsi esindusega. Tulemuste üle pole kahjuks põhjust rõõmustada. Tüdrukud vandusid Kreekale alla 0:3. Üksiktulemused: Adriana Roots (TE U14 240.) – Athina Grigoriadou (TE U14  56 ) 1:6, 1:6, Simona Alter (TE U14  139.) – Alexandra Panagiotidou (TE U14  44.) 1:6, 0:6, Alter/Lapimaa – Grigoriadou/ Panagiotidou 3:6, 3:6.

Peale kaotust jätkati esmaspäeval lohutusturniiril kohtadele 5.-8. vastaseks Belgia tüdrukud, kes kaotasid avavoorus 3:0 Šveitsile. Belgiaga pidasid Eesti piigad kolm tulist lahingut, kuid võidurõõmu maitsta ei saanud. Lapimaa jäi alla Pauline Lerminiaux`le (TE U14 87.), Alter Eline Bexile (TE U14 94.) 5:7 (3), 0:6 ning paarismängus kaotasid Lapimaa/Roots Bex/Anastasina Huijsegomsile (TE U14 87.) 3:6, 6:7 (3).

Kui tütarlapsed suutsid nullnull kaotustest hoiduda, siis poisid alustasid pühapäeval üsna nukralt. Nii Averjanov (TE U14 257.), kui ka Lusti (TE U14 180.) ei võitnud vastavalt Ludvig Hede  (TE U14 31.) ja William Rejchtam Vinciguerra (TE U14 28.) vastu geimigi. Paarismängus said Lusti/Mandelkorn (TE 173.) Hede ja Vinciguerra vastu mõlemas setis kaks geimi. Kokkuvõttes selge 0:3 kaotus.

Kapten Edgar Vain rääkis, et kohalikud olud on veel üsna koroonaranged: „ Iga päev teeme poistega kohustusliku koroonatesti, samuti kohtunikud teevad testi. Siseruumides on maski kandmine kohustuslik,“ rääkis Vain ning jätkas rootslasi kiites: „Nad olid ikka väga tugevad ka, jõudsid nüüd Saksamaa vastu finaali.“

Peab muidugi tunnistama, et Eesti noormeeste edetabelikohad Tennis Europe`i edetabelis võrreldes alagrupikaaslastega on ka palju madalamad, seetõttu suurt üllatust resultaatides pole.

Eesti poisid kohtusid esmaspäeval mängudes 5.-8. kohale Iisraeliga, kes jäi avavooris 1:2 alla Horvaatiale. Iisraelit esindasid Tim Vaisman (TE 14 14.) ja Ilan London Menache (TE U14 52.) ning Omer Shahar (TE U14 183.).

Paarismäng oleks võinud otsustavasse tie break setti minna

Edwin Averjanov avas Omer Sharari vastu südika mänguga eestlaste võiduarve 6:4, 6:2, kahjuks pidi Mandelkorn London Menachele alla vanduma 0:6, 0:6. Seega oli paarismängus võimalik võiduga kindlustada kohamäng 5.-6. kohale, paraku jäid Lusti/Mandelkorn Menache/Vaismanile alla 2:6, 5:7 ning võitlevad teisipäeval Taaniga, et vältida alagrupis viimast kohta.

„Averjanov pidas hea matši ja paarismängus oli poistel teises setis seisul 5:4 ka settpall, aga seekord läks nii. Tugeva Iisreali vastu tegelikult korralik esitus,“ sõnas Vain.

Taani on ainus sats, kelle edetabelikohad vähemalt lubavad homseks võrdset heitlust. Taani esinumber Emanuel Grau Kristensen asub TE U14 rankingus 121. kohal, teiste mängijate kohad jäävad neljandasse ja viiendasse sajasse. Kapten Vain lisas, et vaatamata kaotustele ollakse heas tujus, kuid liiga optimistlikult Taani vastu minna ei lubanud. „Taani poisid on kõik vähemalt meeter kaheksakümmend viis pikad ning megasuured. Aga vaatame ja loodame.“ Usume meiegi.

scroll to top