Eesti tennisistid langesid üksikmängus välja, aga Koskel jätkab paarismängus

Anna Maria Tottrup mängis kaks setti võrdselt tugeva ssomlannaga. / Foto: Igor Pissarev

Pärast pikki vihmapause ja mõne kohtumise siseväljakutel pidamist jõudis Savitaipale W15 turniiril reede hommikul esimene ring lõpuni, aga eestlannad langesid välja.

Anet Angelika Koskeli kohtumine siseväljakul lõppes öösel kella 1.30 paiku ja pika heitluse järel kaotas ta Carina Syrtveitile (Norra) 4:6, 7:6, 3:6. Teise seti tie-break’i võitis Koskel 10:8, kuid pärast seisu 0:2 oli ta kogu aeg ees või viigis ja seetõttu matšpalli tal päästa ei tulnud. Kuid otsustava seti kaheksandas geimis tegi norralanna murde, mis otsustas mängu.

Anna Maria Tottrupi tulemust 4:6, 6:4, 0:6 tuleb tegelikult lugeda heaks, sest ta kohtus turniiril esimesena asetatud Laura Hietarantaga (WTA 374.). Esimeses kahes setis oli palju murdeid, aga tähtsal hetkel teise seti seisul 5:4 hoidis Tottrup servi ja sai seti kätte, kuid pärast seda katkestaski mängu vihm. Võrdluseks ütleme, et kui Hietaranta mullu novembris mängis Maileen Nuudiga, võitis soomlanna kahes setis. Kahjuks pärast ligi ööpäeva kestnud pausi täna hommikul Tottrup enam mängu jätkamisel geimi ei saanud ja favoriit võttis võidu. Tundub, et seekord tegi vihm karuteene just eestlannale, kes oli enne pausi hoos.

Kuid õhtul saabus Savitaipalest ka meeldiv uudis, kui Koskel ja Klaudija Bubelyte (Leedu) alistasid paarismängu veerandfinaalis ootamatult kindlalt 6:0, 6:3 esimesena asetatud Ukraina õdedepaari Marina ja Nadia Kolbi.

Ust-Kamenogorski W15 turniiril lõppes mõnevõrra ootamatult ka Elena Malõgina turniir. Kaks kindlat võitu saanud Eesti tennisist kaotas veerandfinaalis Ayumi Koshiishile (Jaapan, WTA 642.) 6:2, 3:6, 3:6. Malõgina oli seti ja murdega ees, aga teise seti seisul 2:1 algas murrang jaapanlanna kasuks. Pärast üksikmängu loobusid Malõgina ja Vaidehi Chaudheri (India) ka paarismängu poolfinaalist, aga tõenäoliselt põhjusel, et mängida ei saanud India tennisist, kes loobus juba üksikmängu veerandfinaali eel.

Lisame selles uudises, et ka Johannes Seemani turniir Roehamptonis (M25) sai otsa, aga tema tegi viimasel ajal juba tavapäraselt kaasa ainult paarismängus. Eelmisel nädalal Portugalis koos Wally Thayne’iga (USA) turniiri võitnud Seeman mängis Inglismaal sama paarilisega ja jõudis veerandfinaali 4:6, 6:3, 10:6 võiduga James Markiewicz/Michael Shaw (Suurbritannia) üle. Kuid seejärel tuli kohtuda esimesena asetatud Briti paariga James Davis/Ben Jones ja Seeman/Thayne kaotasid 4:6, 2:6.