fbpx
Close

Eesti sai kaks nappi kaotust ja jäi Davis Cupi matšil 0:2 taha (täiendatud!)

Eesti meeskond Portorožis: vasakult Kenneth Raisma, Mattias Siimar, Kristjan Tamm, Mark Lajal ja treener-kapten Ekke Tiidemann. / Foto:: ETL

Eesti mehed suutsid Portorožis alanud Davis Cupi matšil Sloveeniaga mõlemas mängus esimese seti võita, aga kokkuvõttes kaotasid ja jäid taha 0:2.

Meie esireket Mark Lajal võitis Bor Artnaki vastu avaseti koguni 6:0, aga samas olid neli geimi tasavägised ja Lajali ülekaal polnud nii suur kui numbrid näitasid. Teise seti esimeses geimis kaotas Lajal kohe oma pallingu ja lõpuks jäi alla pea sama kindlalt kui oli esimese seti võitnud – 1:6. Kolmandas setis otsustas üks servimurre ja selle tegi 18-aastane sloveen seisul 4:3. Seega 0:6, 6:1, 6:3 võit Artnakile.

Kristjan Tammel oli raske maailma 330. reketi ja kunagise esisaja mängija Aljaz Bedene vastu matši seisu viigistada, aga ta üritas kõvasti. Esimeses setis murdeid ei olnud, aga Tammel oli üks murdepall seisul 5:4 ja kolm seisul 6:5, mis olid ka settpallid. Bedene päästis kõik murdepallid, aga ometi oli Tammel külma närvi tie-break võita, ehkki ka seal tuli vastane 1:4 pealt järele 4:4. Otsustavaks sai Tamme minimurre seisul 5:4 ja ta võitis tie-break’i 7:5.

Lootus oli kõige suurem teise seti algul, kui Tamm tegi selle kohtumise esimese servimurde. Paraku jäi see talle viimaseks, aga Bedene murdis kohe tagasi ja uuesti seisul 4:3. Otsustavas setis olid sloveeni servigeimid kindlamad ja Tammel rohkem raskusi ning lõpuks õnnestuski Bedenel murda serv seisul 3:3. Sloveenia esireket võitis 6:7, 6:3, 6:4 ja viis meeskonna 2;0 ette.

Homme on kavas paarismäng ja kaks üksikmängu, seega on Eestil veel võimalus 3:2 võiduks. Kuna täna olid mängud üsna võrdsed, võib heietada lootusi, ehkki antud seisus on muidugi Sloveenia favoriit. Treener-kapten Ekke Tiidemann ütles ka, et “lootust on”. “Kuni püsib matemaatiline võimalus, usume veel võitu,” ütles ta.

Lajali ebaühtlase mängu kohta ütles Tiidemann, et pigem see sõltus vastasest. “Artnak oli esimeses setis ikka väga kehv,” nentis Tiidemann. “Servi ta ka üldse ei saanud ja kui esimene palling läkski sisse, polnud see ohtlik. Paraku pärast väikest pausi kõik muutus, järsku hakkas sloveen väga hästi mängima. Algul see pisut ehmatas Marki ja teine sett läks kiiresti ära, kuid kolmandas oli võrdne heitlus. Kahjuks ühe kehva geimi Mark mängis ja see otsustaski. Tuleb tunnistada, et Mark on parem ikkagi kõvakattel, saviliiv ei ole tema lemmik.”

Tammele jagus Tiidemannil kiidusõnu, sest vastane oli tugev. “Bedene praegune 330. edetabelikoht ei näita midagi, ta mängib kõrgemal tasemel. Kuid Tamm tegi ühe oma viimase aja parema mängu. Esimeses setis oli tal palju võimalusi võita ja lõpuks võttis tie-break’is ära, arvan, et teenitult. Kuid siis sai teises setis murde ja oma servil oli tal geimpall, kui järsku just selle punkti mängis halvasti. Ma ei ütle, et seisu 2:0 korral oleks Kristjan kindlasti võitnud, aga lootusi olnuks rohkem. Nüüd aga läks nii, et lõpus oli Bedenel veel midagi juurde panna, aga Tammel mitte,” iseloomustas Tiidemann teist kohtumist.

Tiidemanni pani muigama ilmaennustajate kesine töö. “Pidi täna hullusti vihma sadama, aga alles nüüd, õhtul, hakkas veidi tibutama. Homne prognoos on juba muutunud soodsamaks ja peaks saama matši ilusti lõpuni,” ütles treener-kapten.

scroll to top