Eesti noorte meistrivõistlustel selgusid võitjad segapaarismängudes

Sten Hiiesalu võitis täna oma neljanda kulla. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Tallinnas Kadrioru tenniseväljakutel selgusid teisipäeval võitjad U18 ja U14 vanuseklassi parimad segapaarid. Vanemas vanuseklassis kinnitasid oma paremust Sten Hiiesalu/Laura Rahnel, kuni 14-aastaste seas said kuldmedali Kristofer Karis/Marie Johanna Lapimaa.

Kuni 18-aastaste noorte parimaks segapaariks on Tartu paar Sten Hiiesalu/Laura Rahnel (mõlemad MK Tenniseklubi), kes tasavägises finaalkohtumises olid paremad tallinlastest Denis Maijorov/Andrea Roots (mõlemad Tallink City SK) 7:5, 7:5.

Ka kuni 16-aastaste seas segapaaris kuldmedali võitnud tartlased alistasid poolfinaalis Romet Moosar (Tallink City SK)/Victoria Maria Mändma (EKSM) samuti tulises heitluses 7:6 (4), 7:5. Maijorov/Roots aga pääsesid finaali veelgi pingelisema matši järel. Nimelt alistasid nad teise Tallink City/EKSM duo Robert Raag/Anna Maria Tottrupi alles otsustavas tiebreak setis 7:5, 4:6, 10:7.

Seega said nii Hiiesalu kui Rahnel juba oma neljandad kuldmedalid käimasolevatelt meistrivõistlustelt.

Nooremas vanuseklassis jõudsid finaali samuti kaks esimesena asetatud duot, tabeli ülemiselt poolelt Kristofer Karis /MK Tenniseklubi)/Marie Johanna Lapimaa ja alumiselt Luukas Raudkivi (USTA)/Kiira Paškov (Tondiraba SK). Esimene sett on oli tasavägine ning selles jäid 6:4 peale vanemad Karis/Lapimaa. Teises setis ei andnud aasta-kaks nooremad Raudkivi/Paškov Karis/Lapimaale aga mingit sõnaõigust ning võitsid selle veenvalt 6:1. Sellest hoost aga matšivõiduks ei piisanud, sest otsustavas setis olid kindlamad Karis/Lapimaa ning 10:6 võiduga kindlustasid nad endile meistritiitli.

Eest noorte meistrivõistluste segapaarismängu turniiri U14 pronksmedalid saavad finalistidele poolfinaalides õige napilt alla vanduma pidanud Robin Lucas Sirk/Miriam Ränkel (mõlemad MK Tenniseklubi, jäid alla Karis/Lapimaale 6:7 (9), 5:7) ja Ken Ink (USTA)/Eleanora Roos (Altius TK), kes kaotasid Raudkivi/Paškovile 3:6, 6:3, 4:10.

Homme on ENMV viimane võistluspäev. Üksikmängude finaalides kohtuvad U18 vanusklassis Georg Strasch (USTA, 7.) – Markus Mölder (MK Tenniseklubi 2.), juba ammused rivaalid Laura Rahnel – Grete Gull ( Saaremaa TK), nooremas vanuseklassis võitlevad üksikmängu tiitli nimel Karis – Edwin Averjanov (USTA) ja Lapimaa – Paškov. Ühtlasi selguvad kolmapäeval tiitlivõitjad paarismängudes ning tublimad U10 vanuseklassi noored mängijad.