fbpx
Close

Eesti meistrivõistlused algasid üllatusteta

– Viktoria Kleer Kliimand ja Valeria Gorlatš / Foto: Toomas Kuum

Kõik asetatud mängijad pääsesid teise ringi täna Tallinnas Kalevi väljakutel alanud Eesti meistrivõistluste põhiturniiril.

Reedel ja laupäeva öösel sadanud tugev vihm sundis korraldajaid mängude algust kahe tunni võrra edasi lükkama, aga õhtuks saadi kõik ajakavas ettenähtud mängud peetud. Nii laulupeolistel kui ka tennisistidel oli õnne, et täna sadas ainult idapoolses Eestis.

– Carl Bret Parko ja Johannes Seeman / Foto: Toomas Kuum

Meeste üksikmängu avaringi intrigeerivaim paar oli ilmselt Kenneth Raisma (4) vs Morten Ritslaid, kes on võitnud medaleid meistrivõistlustelt ja tulnud Eesti karikavõitjaks. Kuid Raisma oli kindlalt 6:2, 6:2 üle. Edasi pääsesid ka ülejäänud favoriidid eesotsas tiitlikaitsja Vladimir Ivanovi (1), Eesti kolmanda reketi Kristjan Tamme (2) ja USA ülikoolist kodumaale saabunud Mattias Siimariga (3). Võis eeldada, et asetatutest läheb kõige raskemaks Johannes Seemanil (8), aga ta siiski võitis Carl Bret Parko 7:5, 7:5.

Naiste üksikmängus olid neli kõrgema asetusega mängijat – Elena Malõgina (1), Maileen Nuudi (2), Katriin Saar (3) ja Helena Narmont (4) – vabad. Tõsi, Malõgina väänas hommikusel treeningul veel vihmast niiskel väljakul jalga ja tema edasine osavõtt sattus kahtluse alla. Praeguse seisuga mängib Malõgina kaasa, aga pühapäeval selgub, millises olukorras on tema jalg.

Viienda kuni kaheksanda asetusega naistest oli hädas vaid Valeria Gorlatš (8), kes võitis Viktoria Kleer Kliimandi 7:5, 5:7, 6:2. Kindlalt said edasi Maria Lota Kaul (5), Anet Angelika Koskel (6) ja Liina Suurvarik (7).

scroll to top