fbpx
Close

Eesti meeskond võitis alagrupi ja pääseb Davis Cupi II grupi üleminekumängule

Eesti koondis Larnacas: vasakult Johannes Seeman, Siim Troost, Mark Lajal, Daniil Glinka ja kapten Vladimir Ivanov. / Foto: erakogu

Eesti tennisemeeskond tagas üksikmängudega üldvõiduks vajaliku 2:0 edu San Marino vastu ja kindlustas Larnacas peetaval Davis Cupi III grupi Euroopa tsooni alagrupiturniiril esikoha.

Sellega on kindel ka pääs 2024. aasta kevadel II grupi üleminekumängule, sest mõlema alagrupi võitjad saavad edasi ja lisaks teise koha meeskondade omavahelise matši võitja. Juba on teada, et Eesti kohtub homme Moldovaga, aga grupi võitmisel omaette tähtsust pole. Küll aga saadakse häid mänge, sest Moldova kaks meest paiknevad edetabelis TOP500 sees või lähistel (Alexandr Cozbinov 459, Ilja Snitari 508.).

Kapten Vladimir Ivanov ei pannud siiski täna välja esireket Mark Lajalit, kes ei tundnud ennast hästi kohtumises Montenegroga. Kuid mingit probleemi Eestil ei tekkinud, sest Siim Troost alistas Filippo Tommesani ja Daniil Glinka Marco De Rossi (ATP 1259.) võrdse tulemusega 6:1, 6:1. Kui Troostil tuli päästa üks murdepall, siis Glinkal neid ei tekkinud. Samas tulid Eesti meeste murded kergelt: Troost 5st 5 ja Glinka 7st 5. Üllatav oli eelkõige De Rossi esimese servi protsent 32. Kõvakattel oled sellise protsendiga kohe kaotusele määratud, kui su ranking on ka veel üle 500 koha kehvem.

scroll to top