fbpx
Close

Eesti loositi Fed Cupil ühte alagruppi Itaalia, Austria ja Kreekaga

– Eesti Fed Cupi koondis eelmisel aastal / Foto: Igor Pissarev

Täna loositi Melbourne’is Fed Cupi turniiride alagrupid. 5.-8. veebruarini Tallink Tennisekeskuses toimuva turniiri A-alagrupis mängivad Ukraina, Horvaatia ja Bulgaaria ning B-alagrupis Eesti, Kreeka, Austria ja Itaalia teatab Eesti Tennise Liit.

Kapten Märten Tamla on Eesti koondisesse nimetanud kõik Fed Cupi kogemusega mängijad: Anett Kontaveit (WTA 26.), Elena Malõgina (WTA 573.), Katriin Saar (WTA 994.), Saara Orav ja Valeria Gorlatš. Kaia Kanepi (WTA 100.) võimalik liitumine tiimiga selgub peale Austraalia lahtisi. Igal juhul on Tamla sellekohase kutse Kanepile saatnud.

Väga ühtlane koondis on Itaalial, kus kaks paremat Jasmine Paolini (WTA 94.) ja Camila Giorgi (WTA 99.) kuuluvad esisajasse ja ülejäänud teise sajasse – Giulia Laura Gatto Monticone (WTA 151.), Martina Trevisan (WTA 154.) ja Elisabetta Cocciaretto (WTA 176.). Austria tuleb Eestisse koosseisus Barbra Haas (WTA 144.), Julia Grabher (WTA 227.), Melanie Klaffner (WTA 521.), Mira Antonitsch (WTA 654.) ja Sinja Kraus (WTA 866.).

Kreeka koondise esinumber on Maria Sakkarit (WTA 23.), kelle koondisekaaslasteks on Despina Papamichail (WTA 265.), Valentini Grammatikopoulou (WTA 303.) ja kõigest 14aastane Michaela Laki. Laki asub Tennis Europe U16 edetabelis 26. real (võrdluseks Brit Martin 78.)

Kõige tugevama koondisega on Eestisse saabumas Ukraina, kus Silver Karjuse juhendatav Lesia Tsurenko (WTA 119.) on alles viies reket. Esireketit Elina Svitolinat (WTA 6.) toetavad lisaks Tsurenkole Dayana Yastremska (WTA 22.), Kateryna Kozlova (WTA 89.) ja Katarina Zavatska (WTA 106.).

Horvaatia pole oma tipptennisiste Petra Marticit (WTA 15.) ja Donna Vekicit (WTA 20.) tänavu koondisesse nimetanud. Nende esinumbriks on Jana Fett (WTA 240.). Veel kuuluvad Horvaatia koondisesse Tena Lukas (WTA 272.), Lea Boskovic (WTA 312.) ja Darija Jurak (WTA 1116.). 35-aastane Jurak on kogenud paarismängija ja asetseb selle mänguliigi edetabelis kõrgel 40. kohal.

Bulgaaria koondises mängivad Victoriya Tomova (WTA 146), Isabella Shinikova (WTA 168), Gergana Topalova (WTA 491) ja Petya Arshinkova (WTA 493).

Võib juhtuda, et pärast alagruppide loosi tehakse nii mõneski koondises muudatusi (kapten saab kahte mängiat vahetada veebruari alguseni). Aprillis toimuvatele maailmaliiga üleminekumängudele pääsevad mõlema alagrupi võitjad.

Tennisnet.ee teeb põhjalikuma analüüsi Eesti alagrupist ja vastastest vahetult enne Fed Cup mängude algust Tallinki Tennisekeskuses. Siis on ka täpselt teada, kas mängitakse praegu teadaolevate tiimi koosseisudega või leiavad neis aset ka mingisugused muutused.


scroll to top