fbpx
Close
PAF.ee

Eesti karikavõitjateks tulid Kenneth Raisma ja Maria Lota Kaul

– Maria Lota Kaul / Foto: Igor Pissarev

Täna lõppesid Tondi tennisekeskuses Eesti karikavõistlused, kus üksikmängus tulid esikohale Maria Lota Kaul ja Kenneth Raisma. Kaul oli varem sama turniiri võitnud kolm aastat tagasi, Raisma teenis karikavõidu esmakordselt.

Raisma (1) sai finaalis jagu Karl Kiur Saarest (2) 6:4, 6:2. Esimeses setis oli Raisma oma pallingul taga 1:3, 0:30, kuid siis murdis järjest mitu Saare servi ja enam ta kaotusohtu ei sattunud. Raisma ise tunnistas reedeses intervjuus, et tema hetkeseis pole kõige parem, aga karikavõistluste võitmiseks osutus siiski piisavaks.

“Kennethil on praegu käsil periood, kus ta õpib tehnikat ümber. Mängus ta mõnikord veel uut tehnikat ei usalda, aga vana ei tule ka enam välja,” põhjendas Raisma juhendaja Andres Kuhi, miks tema hoolealusel aeg-ajalt raskusi tekib. “Treeningud teeb ta kõike õigesti, uutmoodi mäng tuleb välja küll, aga võistlustel jääb veel puudu.”

Raisma mängis Saare üle eelkõige taktikaliselt, leidis Kuhi. “Karl Kiuri segas natuke ka jalavigastus, füüsilises mõttes ei olnud ta parimas vormis,” ütles Kuhi. “Aga Kenneth ei lasknud tal ka kuigivõrd oma mängu mängida, kavaldas ta tihti võrgus üle. Nii et ikkagi Kennethi mitte kõige paremast esitusest piisas turniiri võitmiseks.”

Kaul (5) alistas finaalis üsna kindlalt Anet Angelika Koskeli (3) 6:2, 6:2. “Ka Lota pole veel parimasse vormi tõusnud, sest vigastuse järel nii kähku see taastumine ei käi,” märkis Kuhi. “Kuid tema mängutempo oli ikka vastase omast oluliselt kõrgem ja palli liikumise kiirus Anetile liiast. Tulemus peegeldas jõudude vahekorda, ehkki Lota tegi vast vigu rohkem, kui oleks pidanud tegema. Aga agressiivse ründemängu juures on marginaal suhteliselt väike – kui ta kas või 5% võrra lihtvigu vähendaks, oleks mäng hoopis teisest puust.”

scroll to top