Eesti esireketi teekond Cherbourgi turniiril sai läbi

Mark Lajal / Foto: Little Rock Challenger

Meeste Cherbourgi ATP Challengeril sai Eesti esireketil Mark Lajalil (ATP 201.) täna turniir läbi. Kaotus tuli vastu võtta kaheksa tugevama hulgas.

Veerandfinaalis oli Lajalil vastas 29-aastane belglane Michael Geerts (267.). Heas hoos Geerts võitis eelmises ringos üllatuslikult maailma esisaja tennisisti, ameeriklase Brandon Nakashimat (92.) 6:4, 6:4. Lajal ja Geerts kohtusid isekeskis esmakordselt.

Enne mängu peeti kergeks favoriidiks eestlast. Paraku oli täna belglane parem. Avasetis oli Lajalil võimalus asuda 2:0 juhtima, kuid murdepalli vastase servil jäi ära kasutamata. Edasi õnnestus hoopis vastasel lausa kolm korda Lajali serv murda ja võita sett 6:1. Tõele au andes tuleb öelda, et kahes servigeimis olid Lajalil ka geimpallid servi hoidmiseks.

Teises setis hoidsid mehed oma pallingut seisuni 3:2 Geertsile. Taas nagu avasetis oli Lajalil kohe alguses shanss kahe murdepalli näol juhtima asuda. Kuid seegi kord see shanss luhtus. Järgmises, kuuendas geimis omas Lajal oma servil kahte geimpalli, kuid Geerts suutis ikkagi väärtusliku servimurde teostada. Teine sett kuulus 6:3 taas belglasele.