fbpx
Close

Eesti Davis Cupi meeskond kohtub võõrsil Sloveeniaga

Eesti koondis mullu septembris matšis Šveitsiga. / Foto: Allar Hint

Eesti Davis Cupi meeskond, kes märtsi algul võitis kodus Okeaania väikesaarte koondise, kohtub nüüd loosi tahtel Maailmaliiga II grupi mängus võõrsil Sloveeniaga.

Ametlikke kuupäevi ei ole paika pandud, kuid see matš peaks toimuma septembri keskel. Sloveenia kaotas märtsis I grupi play-off’is Tšiilile 0:4. Tookord oli Sloveenia esinumber Blaž Rola (ATP 182.), aga ülejäänud tennisistid ei kuulunud isegi ATP edetabeli esituhandesse.

Tegelikult on Sloveenial olemas kolm meest TOP500 seast – Aljaz Bedene (141.), Rola ja Blaž Kavcic (466.), kuid nad kõik on juba vanuselt jõudnud neljandasse aastakümnesse. Kui Eesti ja Sloveenia seni ainsat korda omavahel Davis Cupil kohtusid (2007 Tondiraba tennisekeskuses), võitsid külalised 3:2 ning Kavcic oli tolles tiimis varumees, esireketina mängis aga Grega Zemlja, kes praegu on Sloveenia meeskonna treener-kapten. Eesti juhtis 2007. aasta matšis 2:1 (võitsid Mait Künnap ja paar Künnap/Jürgen Zopp), kuid siis kaotas Künnap Zemljale viies setis ja Eesti jäi alla.

Kuna Zopp on ka praegu koondise kandidaat ning 15 aastat tagasi jäi varumeheks Vladimir Ivanov, siis võime näha septembris isegi nelja meest tollest matšist ikka veel rivis, aga üks neist kaptenina.

scroll to top