fbpx
Close

Eesti kaotas Bulgaariale otsustava paarismängu

Anett Kontaveit ja Maileen Nuudi ei suutnud tuua Eestile otsustavat punkti, kui nad kaotasid Poolas peetaval FedCupi I grupi turniiril Bulgaaria paarile 2:6, 2:6. Matši üldseis jäi 2:1 Bulgaaria kasuks.

Bulgaaria muutis viimasel hetkel oma paari koosseisu ning nad panid välja samad naised, kes tegid kaasa üksikmängudes ehk Viktoria Tomova ja Isabela Shinikova.

Kahjuks esimene sett kuigi palju ei lubanud. Kaotus 2:6 oli suhteliselt kindel, ehkki seisul 1:3 oli Eestil korra ka murdevõimalus. Võrgus mängisid bulgaarlannad kindlamalt, milles peamine vahe seisneski. Nuudi ei saanud ka mängu hästi sisse – kui kaks aastat tagasi oli ta FedCupi vähemalt võrgus ülikindel, siis nüüd alustas mitme veaga. Kontaveidi puhul on teada, et tagajoonel peaks ta olema neljast mängijast parim, aga võrgus mitte nii hea, kui tema maailma edetabelikoht (20.) eeldaks.

Teine sett ei erinenud esimesest kuigi palju. Taas tegid bulgaarlannad kiire murde ja asusid juhtima 4:1. Kontaveidil õnnestus veel oma servi hoida, aga Nuudil mitte. Pealegi ei oleks see pruukinud päästa, sest seti lõpus Eesti enam murdepalle ei teeninud. Kahel eelmisel FedCupi turniiril on Eesti suutnud nö keskmise tasemega vastased tänu paarismängule murda, sest Kontaveiti toetas 2017. aastal hästi Nuudi ja mullu Saara Orav. Kuid samas alagrupis mängivat Rootsi ja Ukraina vastu ei pruugi sellestki aidata, sest kummagi vastase koosseisus on üks maailma edetabelis kõrgel asuv paarismängija – vastavalt Johanna Larsson ja Nadja Kitšenok -, kes objektiivselt on selles mänguliigis Anettist tugevamad.

Homme kohtub Eesti Rootsiga.

scroll to top