fbpx
Close

Eesti alustas Davise karikaturniiri kindla võiduga

– Kenneth Raisma avas Eesti punktiarve. / Foto: Toomas Kuum

Ateenas algas täna Davis Cupi III grupi Euro-Aafrika tsooni turniir, kus Eesti alistas esimeses matšis Põhja-Makedoonia 3:0.

Eesti edu sai selgeks juba pärast üksikmänge, kus Kenneth Raisma ja Jürgen Zopp ei kaotanud settigi, ehkki tasavägiseid hetki neis kohtumistes oli. Esimeses kohtumises võitis Raisma Dimitar Grabuli 6:2, 6:4, kuid jäi esimeses setis 0:2 taha. Teises setis juhtis Raisma 5:1, aga siis vüitis Grabul kolm geimi järjest. Ent üks võimalus veel jäi ja selle kasutas Raisma ära. Servi näitajad siiski Raismal väga kiita polnud – üks äss, 8 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 57 ja punkte esimeselt pallingult võidetud 65%. Kuid Raisma mängis edukalt tõrjegeimides ja kasutas 7st murdepallist 5, vastane vaid 9st 2.

Zopp võitis Gorazd Srbljaki 7:5, 6:1, kuid oli murdega taga seisuni 3:5. Pärast seda loovutas Zopp vastase servigeimis vaid ühe punkti, viigistas seisu ja läks siis juba kindlalt lõpuni. Zopp õi 7 ässa ja tegi 3 topeltviga, esimene serv õnnestus 59%, aga ta võitis esimeselt pallingult koguni 82% punktidest.

Ka paarismängus pani Eesti treener-kapten Ekke Tiidemann välja Zoppi ja Raisma, kes alistasid Luka Ljuben Andonovi ja Berk Bugarikji 6:0, 6:2.

B-grupi teises avavooru mängus võitis Läti Montenegro 3:0.

scroll to top