fbpx
Close

EELVAADE | Kiki number kaks, kes pole lootusi õigustanud

Kristina Mladenovic tänavu Roland Garrosi avaringi mängus. / Foto: AP/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste teises ringis kohtub Anett Kontaveit neljapäeva õhtul Prantsusmaal sündinud, kuid vanemate päritolu põhjal endise Jugoslaavia tennisisti Kristina Mladenoviciga, kes kannab ka hüüdnime Kiki. Millal temast sai Kiki number kaks, sellest pisut hiljem.

Oli 2009. aasta. Prantsusmaa selle sajandi edukaim naistennisist Amelie Mauresmo otsustas karjäärile punkti panna. Sama aasta suvel oli aga 16-aastane Kiki Mladenovic võitnud Prantsusmaa lahtiste noorteturniiri ja jõudnud Wimbledonis finaali. Temast sai maailma juunioride esireket ja see polnud ootamatu, sest kaks aastat varem oli Mladenovic tulnud U14 klassi Euroopa meistriks. Võis loota, et Mauresmo mantlipärija on leitud.

Kiki teekonna algus täiskasvanute klassis oli samuti äge. Juba samal aastal, kui ta veel noorte slämmidel hiilgas, oleks ta WTA edetabelis peaaegu kerkinud TOP200 sekka, aga puudu jäi vaid üks koht. Suurema läbimurde tegi ta ikkagi 2012. aastal, kui jõudis juba esisajasse (parim koht 76.). Samal hooajal toimus ka Anetti ja Kiki esimene kohtumine Kopenhaageni tugeva turniiri (finaalis võitis Kerber Wozniackit, Kanepi jõudis veerandfinaali) kvalifikatsioonis ja Eesti tollane teine reket jäi peale 6:1, 6:7, 6:3, ehkki favoriit pidanuks olema temast 2,5 aastat vanem Mladenovic.

2012. aastal võitis Mladenovic ka WTA 125K ehk Challenger turniiri Taipeis. 2013. aastal prantslanna turniiri ei võitnud, aga edetabelis kerkis juba 36. kohale. Eriliselt suuri tulemusi ta välja ei mänginud, aga aitas stabiilsusest. Samal hooajal algas ka Mladenovici slämmivõitude jada. Ilmselt meiegi tennisehuvilised teavad, et üksikmängus ei ole Kiki slämmivõidu lähedalegi jõudnud, aga seitse tiitlit on tal paarismängudes (5x naispaar ja 2x segapaar). Esimene võit tuligi Wimbledoni segapaaris koos Kanada vanameistri Daniel Nestoriga.

Väikese languse järel hakkas Mladenovic edetabelis uuesti tõusma aastal 2015. Ta kerkis juba napilt (27.) TOP30 sekka. Prantslanna traditsiooniks hakkas alates sellest aastast saama WTA turniiride finaalis mängimine, aga seitsme kaotuse kõrval sai ta finaalis vaid ühe võidu 2017. aastal Peterburis. Sel perioodil kaks korda jõudis Mladenovic ka slämmiturniiri veerandfinaali – 2015 US Openil ja 2017 Prantsusmaa lahtistel. 2016. aastal oli ta Roland Garrosis teeninud esimese naispaari slämmitiitli koos kaasmaalanna Caroline Garciaga. Aga järgmisel hooajal teatas Garcia, et ta enam ei mängi koos Mladenoviciga, sest tahab pühenduda üksikmängule. Ja see oligi edukas – Garcia tegi sügisel Hiina duubli (võitis Premier-turniirid Wuhanis ja Pekingis) ning kerkis Prantsusmaa esireketiks. Mis siis, et oktoobris oli ka Mladenovic tõusnud WTA rankingu 10. astmele, jäi ta kaasmaalanna varju ja pealegi lõpetas ta 2017. aasta õnnetult 12 avaringi kaotusega järjest.

Nii algaski Mladenovici langus ja 2018. aastal suutis ta seda ainult pisut leevendada Peterburi turniiril finaali jõudmisega, kuid seegi ei toonud punkte juurde, sest oli ju Kiki eelmisel hooajal sama turniiri võitnud. Kõige halvemal nädalal juulikuus langes ta koguni 62. kohale, aga aasta lõpus ikka tõusis, sest olid ju tal 2017. aastast ees ainult nullid. Nüüd jõuamegi loo pealkirja juurde: 2018 oli päris eesnimega Kiki ehk Bertensi läbimurdeaasta ja temast saigi tol hooajal esimene Kiki.

Just 2018. aastal kohtus Anett Mladenoviciga kolm korda ja võitis kõik mängud – kevadel Stuttgardis, sügisel Tokyos ja Moskvas. Stuttgardi turniiri ajal oli madalseis mõlemal, sest Anett ei saanud jalgu alla pärast Australian Openi 1/8 finaali valusat kaotust Carla Suarez Navarrole. Kuid õnneks kohtus ta avaringis Mladenoviciga, kes oli veel ebakindlam. Anett sai raske võidu 5:7, 7:6, 7:6 ja hakkas edetabelis uuesti tõusma, sest järgnesid Rooma poolfinaal ja Roland Garrosi 1/8 finaal. Aasta kahes viimases omavahelises mängus võitis Eesti esireket juba kahes setis.

Lohutuseks oli Mladenovicile 2018. aasta üsna hea paarismängus, kus ta koos Timea Babosiga (oli tenaga paaris olnud ka enne partnerlust Garciaga) Australian Openi võitis ja US Openil jõudis finaali. Veel kolm tiitlit lisas ta aastatel 2019/20, aga üksikmängus pole prantslanna sisuliselt ikka jalgu alla saanud pärast 2017. aasta suve. Kahel eelmisel aastal ei jõudnud ta ühelgi slämmiturniiril teisest ringist kaugemale, tänavu Austraalias siiski kolmandasse jõudis. Tänavu on Mladenovic olnud pigem languses ja aasta alguse 50. edetabelikoha tänaseks vahetanud 61. koha vastu.

Seega oleksid kõik trumbid enne neljapäevast kohtumist justkui Kontaveidi käes: kõrgem edetabelikoht, omavaheline seis 4:0, Mladenovici jätkuv alavorm. Kuid Kikit toetavad koduseinad ja seda rohkem, et mäng peetakse Roland Garrosi tähtsuselt teisel ehk Suzanne Lengleni väljakul. Kuna tegemist on väljaku neljanda kohtumisega ning enne toimub kaks meeste mängu ja üks naiste mäng, siis on algusaega ennustada üliraske. Sessioon algab Eesti aja järgi kell 12 ning enne neljandat kohtumist mängitakse maksimaalselt 13 ja minimaalselt 8 setti. Proovi sa midagi arvata, millal mäng algab! Võib uskuda, et mitte enne kella 18, kuid pigem kella 19 paiku või veidi hiljem.

Aga kes siis on favoriit kihlveokontorite arvates? Isegi üllatavalt kindlalt Kontaveit, ehkki ka temal on olnud sel kevadel ebakindlaid mänge. Ennustusportaal Paf annab Anetti võidukoefitsiendiks 1,41 ja Mladenovicile 2,95. Napilt soosivad need koefitsiendid Anetti rohkem kui enne mängu Viktorija Golubiciga, aga üldiselt on eestlanna taas umbes 65-70-protsendiline soosik.

scroll to top