Kaia Kanepi puhul ei arvestata tema edetabelikohta, vaid isegi maailma 14. reketi vastu annavad kihlveokontorid eestlannale häid võiduvõimalusi, ehkki kerge soosik on ikkagi ameeriklanna Jessica Pegula.
Kaia kohtub 28-aastase USA multimiljonäri tütrega esmakordselt. Kuni mullu augustini polnud ükski Eesti tennisist Pegulaga mänginud, aga siis loositi ameeriklanna Montreali turniiri avaringis kokku Anett Kontaveidiga. Selle mängu eelvaatest saategi lugeda, millisest perest on pärit Pegula, kelle isa on suurärimees, aga ema Souli tänava leidlaps. Kes veel seda story‘t ei tea, võiks lingile klikata ja lisaks päritolule lugeda ka Pegula tennisekarjääri kohta.
Praegu vaatame aga, mida on Pegula teinud kaheksa kuu jooksul pärast Anettiga kohtumit. Samal Montreali turniiril jõudis ta poolfinaali ja sellega kordas oma karjääri tollast parimat edetabelikohta, mis oli 25. Praegu on Pegula 11 kohta kõrgemal, seega on ta nende kuude jooksul pidanud mängima päris hästi, ehkki ta sel perioodil ühelgi turniiril finaali ei jõudnud.
Mis on siis Pegula parimad tulemused pärast mullust Montreali turniiri? Esiteks veerandfinaali jõudmine Indian Wellsi turniiril, mis eelmisel aastal peeti erandlikult oktoobris. Seejärel tänavuse Australian Openi veerandfinaal ja lõpuks kuu aega tagasi Miamis poolfinaali jõudmine. Kuna Pegulal oli ka halvemaid tulemusi, siis tema edetabelikoht kõikus, kuid teatud ajal oli ta isegi USA esireket. Pärast Austraalia lahtistel finaalijõudmist võttis Pegulalt selle tiitli üle Danielle Collins. Pegula kerkis pärast Austraalia veerandfinaali WTA edetabeli 14ndale kohale, aga jõudis enne Miamit TOP20 seast välja langeda. Teine tipptulemus kergitas ta 13. kohale, mis on Pegula karjääri parim. Tänaseks on Pegula ühe koha tagasi andnud.
Mängustiililt tundub Pegula üsna stabiilne tennisist, kes tavapäraselt oskab tagajoonelt kõvasti lüüa, kuid mingit erilist relva ei saa tema puhul välja tuua. Ometi ei ole viimase poole aasta tulemused päris vastavad tema stabiilsele stiilile, näiteks on Pegula kaotanud tänavu viiele tennisistile, kelle edetabelikoht oli madalam kui 60. Tõsi, nende seas on näiteks endised maailma esikümne mängijad Caroline Garcia (Pegulaga kohtumise ajal WTA 75.) ja Coco Vandeweghe (168.), samuti endine TOP20 tennisist Dajana Jastremska (93.), kellele kaotamine ei ole suur üllatus.
Samas on Pegulal kirjas kaks võitu esikümne mämgijate üle, ta alistas Australian Openil Maria Sakkari ja Miamis Paula Badosa. Kaotas ta neil turniiridel ainult parimatele – Ashleigh Bartyle ja Iga Swiatekile ehk eelmisele ja praegusele esireketile. Aga me teame, et ka Kaia on sel hooajal maailma esikümne mängijat võitnud, kui Melbourne’is alistus talle Arina Sabalenka. Lisaks on Kaia jagu saanud olümpiavõitjast Belinda Bencicist ja endisest esireketist Angelique Kerberist.
Kaia on tennisemaailmas tuntud giantkiller, kuid me ei saa siiski Pegulat päris giant’iks nimetada, ta on lihtsalt väga hea tennisist. Kuid nagu sissejuhatuses öeldud, sunnib Kaia kuulsus tippmängijatele meelehärmi tekitamises kihlveokontoreid ettevaatusele. Näiteks ennustusportaal Paf on andnud Pegula koefitsiendiks 1,68 ja Kaiale 2,17, mis tähendab, et ameeriklanna võiduvõimalusi arvatakse olevat veidi üle 55%. Targalt tehtud, sest Kaia pooldajad ootasid vast suuremaid numbreid, aga samas ei ahvatle 1,68 ka Pegulale panustamna. Nii võibki arvata, et panuseid tuleb mõlemale proportsionaalselt, mis ongi kihlveokontorite eesmärk.
Mäng algab pühapäeval Madridis Eesti aja järgi kell 13.30 või veidi hiljem. Kanepi ja Pegula mängivad Arantxa Sanchez-Vicario nimelisel väljakul, mis on suuruselt teine. Esimesena toimub seal meeste üksikmäng, mis algab kell 12. Kui see lõpeb kiiresti, ei alga Kanepi-Pegula mäng ikkagi enne kella 13.30, nii on ajakavas sätrstatud. Kui aga meeste mäng venib kolmele setile, ei pruugi meid huvitav kohtumine, mida kanna üle ka Telia Inspira telekanal, enne kella 14 alata.
Täna sadas Madridis ka pisut vihma ja kahel suuremal väljakul tõmmati katus peale. Homme ilmselt seda oodata pole, kui lähtuda ilmaennustusest.