fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveidi kõige tundmatum vastane läbi aegade

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit kohtub teisipäeval Stuttgardi turniiri avaringis umbes kella 14 paiku või pisut hiljem Eesti aja järgi 18-aastase sakslanna Julia Middendorfiga, kellest on Eestis võib-olla kuulnud ainult need mängijad ja treenerid, kes temaga kuskil noorteturniiril koos mänginud.

Pealkirjas öeldu käib muidugi WTA taseme kohta, sest eks omal ajal ITF-i turniiridel, kui Anett oli muu maailma jaoks veel üsna tundmatu, mängis ta korduvalt sama tundmatute vastastega. Täiskasvanute profiturniiridel oli Middendorf enne käesolevat turniiri üldse pidanud seitse mängu, millest kuus kaotanud. Ainsa võidu sai ta tänavu Altenkircheni ITF-i turniiri kvalifikatsioonis ja seegi oli loobumisvõit seisul 6:6. Middendorf on mänginud ainult Saksamaal, sest kodumaal on talle antud vabapääsmeid (wild card). Korra varem (2018) sai ta samuti Stuttgardi kvalifikatsiooni vabapääsme ja kaotas siis Marta Kostjukile (Ukraina), kes sel nädalal mängib Istanbulis.

Kuid eelmisel nädalavahetusel Stuttgardi kvalifikatsioonis sai Middendorf siiski kaks väärtuslikku võitu, mis näitavad, et edetabelikohata (WTA edetabelis on üldse umbes 1300 tennisisti) mängija tasemest on ta ikka kõvasti parem. Middendorf võitis kolmes setis Jana Fetti (Horvaatia, WTA 202.) ja Tamara Korpatschi (Saksamaa WTA 136.).

Tuleb ka arvestada fakti, et maailma noorte edetabelis asub Middendorf praegu 40. kohal ja võitis kuu aega tagasi Benicarlos (Hispaania) 2. kategooria turniiri. Aga noorte slämmiturniiril osalemiseni ta pole veel jõudnud. Kuna juunioride tipud murravad reeglina juba 17-18-aastaselt (mõni ka varem, näiteks Cori Gauff) WTA edetabeli esisaja piirimaile, siis 40. mängija peaks olema vähemalt TOP500 tasemel.

Aga muidugi ei tohiks kogu see spekulatsioon kuidagi muuta Anetti positsiooni homses mängus, sest olenemata, mida me siin 18-aastase sakslanna kohta arutleme, on Eesti esireket ilmselge favoriit. Selge, et ennustusportaal Paf sellist oletust toetab, sest Anetti võidukoefitsient on 1,06 ja Middendorfil 11,00. Seega on Kontaveidi võiduvõimalused üle 90 protsendi.

Tuletame meelde, et Stuttgardis mängitakse liivaväljakutel, aga sisehallis, mistõttu ilmastikust sealne ajakava ei olene. Seega, kui teisipäeval algab peaväljakul esimene mäng kell 12.30, siis võite ise arvutada, millal tulevad platsile Kontaveit ja Middendorff. Tennisnet pakuks, et mitte enne kella 14.30, sest esimeses matšis kohtuvad Jekaterina Aleksandrova (Venemaa) ja Karolina Muchova (Tšehhi), kes peaksid olema üsna võrdsed vastased.

2 Comments

  1. Ootame suure huviga nii Anetti kui Kaia mänge. Tore, et kommenteerite vastaseid ja ootusi, aga oleks meeldiv, kui annaksite infot ka selle kohta, millised on otsevaatamise võimalused. Ette tänades.

    1. * WTA turniiridest teeb alati ülekannet Delfi TV ja Inspira TV kanal (Telia pakett)
      * Prantsusmaa lahtistest ja USA lahtistest Kanal2 või Kanal12 ja Postimees online

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

2 Comments
scroll to top