fbpx
Close

Dominic Thiem – aasta edukaim otsustavate settide mängija

Dominic Thiem ATP finaalturniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Meeste tennise katusorganisatsioon ATP avaldab oma veebiküljel erinevat statistikat, millest oleme põgusalt mõnda näitajat ka varem tutvustanud. Seekord võtame vaatluse alla 2019. aasta parimad otsustavate settide mängijad.

Kõiki maailma parimaid tennisiste tuleks hoiatada austerlase Dominic Thiemi eest, et nad püüaks temast võimaluse korral jagu saada kahes või slämmiturniiril kolmes/neljas setis. Nimelt võitis Thiem tänavu 15 ja kaotas ainult 3 otsustavat setti, mis andis talle aasta parima protsendi 83,3. Paraku tuli üks kolmest kaotusest Thiemile just väga olulises mängus, kui ta jäi ATP finaalturniiri lõppkohtumises 7:6, 2:6, 6:7 alla kreeklasele Stefanos Tsitsipasele. Veel õnnestus tänavu Thiemi otsustavas setis võita Fernando Verdascol (Hispaania) ja Diego Schwartzmanil (Argentiina), kuid mõlema vastu sai Thiem ka revanši.

Esikolmikusse mahtusid veel Andrei Rublev (Venemaa) 76,5 (13-4) ja Cristian Garin (Tšiili) 75 (12-4) protsendiga. On imelik, et paremikust kaugele jäi Roger Federer (Šveits) 58,3 (7-5) protsendi võidetud otsustavate settidega ning üllatuslikult on hoopis miinuses (alla 50%) serblane Novak Djokovic (7-8) ja hooaja teisel poolel hiilgemängu näidanud venelane Daniil Medvedev (10-11). Muide, Djokovici võitsid tänavu otsustavas setis kahel korral kolm meest: hooaja liider Thiem, Medvedev ja Roberto Bautista Agut (Hispaania). Ent aasta tähtsaima otsustava seti Wimbledoni finaalis Djokovic võitis Federeri vastu.

Maailma esireket Rafael Nadal (Hispaania) jagaks 75 protsendiga (6-2) otsustava seti võitmises kolmandat kohta Gariniga, aga ATP ei võtnud arvesse tennisiste, kes hooaja jooksul mängisid otsustavaid sette vähem kui 10. Seega oli Nadali suur domineerimine ehk kahes või slämmiturniriidel kolmes-neljas setis võitmine talle “kahjuks”, sest nii ta ei pääsenudki tabelisse.

Kõige rohkem (17 korda) tundsid tänavu otsustava seti võitmisest rõõmu argentiinlane Guido Pella ja horvaat Borna Coric. Paraku on protsendi osas Pella (17-9 ehk 65,4%) tabelis alles kümnes ja Coric (17-10, 63,0%) kolmeteistkümnes.

scroll to top