Doha turniiril selgunud kõik poolfinalistid

Jessica Pegula on Dohas madalaima edetabelikohaga poolfinalist. / Foto: AP/Scanpix

Anett Kontaveidi alistanud Petra Kvitova (Tšehhi, 4) on kõrgeima edetabelikohaga mängija, kes pääses Doha tenniseturniiri poolfinaali, sest number 1 ja 2 langesid välja.

Nii Elina Svitolina (Ukraina, 1) kui ka Karolina Pliškova (Tšehhi, 2) kaotasid kindlalt. Svitolina avaldas küll teises setis visa vastupanu, kui tuli mängus Viktoria Azarenkaga (Valgevene, 8) 2:5 kaotusseisult järele 4:5, aga viimases geimis valgevenelanna end oma servil üllatada ei lasknud. Pliškova kaotas aga maailma 44. reketile Jessica Pegulale (USA) koguni 3:6, 1:6. Nii et kahest viimasel ajal alavormis olnud tšehhitarist on Kvitova nüüd ennast leidnud, aga Pliškova mäng mõõnab endiselt.

Veel ühes veerandfinaalis alistas Garbine Muguruza (Hispaania) Maria Sakkari (Kreeka) 6:3, 6:1, mis ühtlasi tähendas, et Kontaveit jääb maailma edetabeli 24. kohale püsima ja Sakkari täpselt tema taha. Pegula kerkis maailma jooksvas edetabelis 36ndaks, aga ta ei ole seda veel kindlustanud, kui poolfinaalis kaotab, sest Lyoni turniiri võitmise korral mööduks temast prantslanna Fiona Ferro.