Djokovic pääses taas napilt, Medvedev langes välja

Alex De Minaur näitas hiilgavat mängu ja lülitas välja Daniil Medvedevi. / Foto: Imago images/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic on pidanud järjest kaks viiesetilist matši, mis on kokku kestnud üle 9 tunni, aga on need mõlemad võitnud ja jätkab Prantsusmaa lahtistel tiitli kaitsmist.

Djokovici vastane oli esmaspäeval Francisco Cerundolo (Argentiina, 23), kes on hea tagajoonemängija, aga ei tohiks vastu saada serblasele, kes teeb kõike sama, aga natuke paremini. Kuid sel hooajal ei ole Djokovic päris tema ise ja kui ta tavaliselt oma metoodilise survega lööb ka vastase rütmist välja, oli tänane mäng teistsugune. Mõlemad said näidata tagajoonelt oma parimat ja Djokovic ei suutnud viia Cerundolot mugavustsoonist välja. Lisaks hakkas Djokovici kolmandas setis vaevama põlvevalu.

Serblane oli võitnud esimese seti 6:1, aga kaotas kaks järgmist 5:7 ja 3:6 ning jäi neljandas ka murdega taha. Kuid seisul 4:3 servides ei mänginud Cerundolo kõige paremini ja kui Djokovic teenis murdepalli, tegi argentiinlane lihtsa vea. See punkt andiski Djokovicile uue elu. Ta suutis põlvevalu unustada ja mängis jälle tipptasemel. Ehkki otsustavas setis suutis Cerundolo veel pärast murdega tahajäämist viigistada, oli mängupildi järgi näha, et Djokovic enam seda käest ei anna. Maailma esireket võitis 4 tundi ja 39 minutit kestnud kohtumise 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3. Tema eelmine mäng Lorenzi Musettiga (Itaalia) oli kestnud 14 minutit ja ühe geimi vähem, aga lõppenud kohaliku aja järgi pärast kella kolme öösel.

Djokovic, kes on niikuinii peaaegu kõik rekordid purustanud, jõudis täna siiski uue tähiseni. Ta võitis karjääri jooksul slämmiturniiridel 370. mängu ja möödus Roger Federerist, kelle tulemuseks jäi 369 võitu. Rafael Nadalil on 314 võitu (arv võib suureneda) ja seejärel “tavalistest surelikest” on Jimmy Connors parim 233 võiduga.

Välja aga langes Daniil Medvedev (5), keda küll suurimate favoriitide hulka ei arvatud. Sellepärast, et Prantsusmaa lahtiste ajalugu on Medvedevil nüüd selline: 8 turniiri, 5 korda langenud välja avaringis, kaks korda (koos tänasega) 1/8 finaalis ja korra veerandfinaalis (2021). Venemaa esireket ei ole lihtsalt liivaväljakute mees ja see on pisut kummaline, sest tundub, et tal on mängus kõik olemas, et ka aeglase põrkega kattel edu saavutada, aga tema löögid ei oma seal ikkagi sellist efekti nagu kõvakattel.

Medvedevi vastane oli esmaspäeval Alex De Minaur (Austraalia, 11), kes oli enne seda venelase vastu 2:6 taga, aga kõik mängud olid toimunud kõvakattel. Seekord püsis Medvedevi pisuke paremus seisuni 6:4, 2:2. Pärast seda juhtus nii, et De Minaur võitis 7 geimi järjest ja 20st viimasest geimist 16. Austraallase võidutulemus oli 4:6, 6:2, 6:1, 6:3 – ikkagi üsna veenev. Juba esimene sett näitas, et kaotusele vaatamata oli De Minaur rünnakul teravam, sest ta võitis äralöögid 13:7. Lõpuks jäi see tulemus 51:27 austraallase kasuks – pole midagi öelda, liivaväljakul kasutas ta šansse paremini, aga Medvedev jäi liiga ühekülgseks. Kuid seesama masinlik stiil on Medvedevile toonud US Openi võidu ja kokku 19 ATP tiitlit kõvakattel.

“Alex oli parem,” ütles Medvedev. “Kui aus olla, siis kaotuses olen pettunud, kuid ma ei saa kurta, et poleks täna oma mängu näidata suutnud või mitte võidelnud. Tegin kõik, mis suutsin, aga sellest ei piisanud, sest ta mängis paremini.”

Ühes veerandfinaalis kohtuvad mullused finalistid, kui kokku lähevad Djokovic ja Casper Ruud (Norra, 7), kes alistas esmaspäeval Taylor Fritzi (USA, 12) 7:6, 3:6, 6:4, 6:2. Ruud, kes on Roland Garrosis kaks korda finaalis mänginud, on sel kevadel liivaväljakul näidanud head minekut. Koos võiduga Fritzi üle on Ruudil nüüd tänavu liivaväljakutel bilanss 21 võitu ja 4 kaotust, tiitli teenis ta Barcelonas ja Genfis. Korra selle seeria ajal on Ruud alistanud ka Djokovici – Monte Carlo poolfinaalis 6:4, 1:6, 6:4.