fbpx
Close

Davis Cupi finaali kerge soosik on Horvaatia

Selline näeb välja Davise karikas. / Foto: erakogu

Davis Cupi finaal on igal hooajal sisuliselt viimane suur tennisesündmus, ehkki väikseimaid turniire jagub ka muidu vaiksesse detsembrikuusse. Seega on ka viimane kord sel aastal ennustada, kes võiks suure finaali võita, kodumeeskond Prantsusmaa või külalised Horvaatiast.

Tuletame veelkorra meelde, et Prantsusmaad esindavad üksikmängudes Lucas Pouille (ATP 32.) ja Jeremy Chardy (40.), paarismängus Pierre-Hugues Herbert ja Nicolas Mahut (mõlemad paarismängu ATP 11.-12.) ning varumehena Jo-Wilfried Tsonga (hetkel 261., aga vigastuspausi tõttu). Horvaatia paneb välja Marin Cilici (7.) ja Borna Corici (12.), paarismängus Mate Pavici (4.) ja Franko Škugori (28.), varumees on Ivan Dodig (paarismängu 35.). Tähtis on ka korrata, et Lille’is Pierre-Mauroy multifunktsionaalsel staadionil (saab mängida nii jalgpalli ja ragbit kui ka katuse all sisealasid) pandi maha aeglase põrkega saviliivaväljak.

Viies mees ei ole siiski puhtalt varumees. Eesti Davis Cupi koondise kapten Ekke Tiidemann kinnitas, et ITF andis ka II liigas sel hooajal matšideks võimaluse üles anda viis meest, kuid Eesti piirdus siiski neljaga, sest rohkemaks ei nähtud vajadust. Tiidemanni sõnul ei ole varumees enam selline, keda ainult kellegi vigastuse korral välja pannakse, vaid ta võib näiteks viimasel päeval ilma piiranguteta kedagi asendada. Kuigi horvaatidel on varumees paarismänguspetsialist Dodig, siis tema on igaks juhuks valmis ka üksikus kaasa tegema, sest on selles mänguliigis Pavicist ja Škugorist parem, kuigi üksikmängu edetabelikohta enam ei oma.

Lisame siia ka mõned ennustused. Kihlveokontorid, keda alati tasub uskuda – nad ei paneks rumalaid koefitsiente, sest siis nad kaotavad raha – on pidanud kergeks soosikuks Horvaatiat, kellele panuse saab tagasi 1,5-1,7 kordselt. Prantsusmaal on siis vastav number 2,1-2,5. Piltlikult see tähendab, et Horvaatia võidušansse loetakse umbes 60%.

Treener Harri Neppi kaldub samuti arvama Horvaatia võitu. “Prantslased on viimasel ajal õnnetud, ei leia kedagi, kes oleks heas vormis, lisaks sai Richard Gasquet vigastada. Liivaväljak võib prantslastele küll sobida, aga näiteks Coric tunneb ennast just sellel kattel paremini. Poolfinaalis USA-ga nad valisid ise liiva, aga Cilic kaotas viimasel päeval ja Coric pidi matši päästma. Siiski arvan, et pigem on Horvaatia soosik. Koduväljak on muidugi faktor, mis mõnda meest võib ülimalt innustada ning võimalused on Prantsusmaal muidugi olemas,” pajatas Neppi.

Tennisereporter ja -asjatundja Margus Uba ütles kõigepealt, et ennustamiseks on tänavune finaal üsna raske pähkel. “Pisut eelistaksin prantslasi,” oli Uba teisel arvamusel kihlveokontoritest. “Paarismängu võidab kindlasti Prantsusmaa, aga Horvaatial on võimalik teenida kolm punkti üksikmängust. Kuid Pouille ja Chardy on spetsiaalselt valmistunud liival mängimiseks, samal ajal kui Cilic osales kõvakattel ATP finaalturniiril. Eks see on ju korraldaja õigus väljakukatte valiku abil vähendada ohtliku vastasmängija tugevust. Cilici vastu olnuks prantslastel kõvakattel väga raske.”

 

 

scroll to top