Daniil Medvedevil jäi esireketi kohast kümme punkti puudu, tiitlikaitsja Hubert Hurkacz sai poolfinaali

Hubert Hurkacz mullu Miamis. / Foto: Reuters/Scanpix

Eelmisel aastal üllatuslikult Miami ATP Masters 1000 turniiri võitnud Hubert Hurkaczi (Poola, 8) tänavune võit enam nii üllatav poleks, aga ikkagi oli tema tänane 7:6, 6:3 edu Miami veeranndfinaalis Daniil Medvedevi (1) üle märkimisväärne.

Selle võiduga ei lasknud poolakas Medvedevil tõusta uuesti esireketiks, kellena venelane on saanud seni olla kolm nädalat. Pärast Miami turniiri jääb Novak Djokovicile (Serbia) kirja 8420, aga Medvedevile 8410 punkti – niivõrd napp on vahe.

Mänguliselt oli Hurkacz isegi veel parem kui numbrid näitavad. Poolakal oli lausa kuues vastase servigeimis kokku 14 murdepalli, aga tal õnnestus võita neist kolm. Esimeses setis juhtis Hurkacz Medvedevi pallingul 5:2, 40:15, kuid venelane tuli sellest seisust välja ja tegi seejärel oma ainsa murde tänases veerandfinaalis. Nii otsustati seti saatus tie-break’is, kus Medvedev juhtis vaid seisul 4:3, ülejäänud eduseisud kuulusid Hurkaczile, kes lõpuks realiseeris kolmanda (kokku viienda) settpalli seisuks 9:7. Teises setis läks tiitlikaitsja jälle murdega ette, aga seekord suutis seda teha ka teist korda seisul 5:3.

Hurkacz ootab nüüd vastast teisest veerandfinaalist, kus on vastamisi 18-aastane Carlos Alcaraz (Hispaania, 14) ja samuti noorema põlvkonna (22) mängija Miomir Kecmanovic (Serbia). Alcaraz on praegu suurepärases hoos, ka eelmisel Masters 1000 turniiril Indian Wellsis jõudis ta poolfinaali. Kolmes senises mängus pole Alcaraz kaotanud ühtki setti, Kecmanovic lülitas aga 2. ringis välja seitsmendana asetatud Felix Auger-Aliassime’i ja 4. ringis Indian Wellsi turniiri üllatusvõitja Taylor Fritzi (USA, 11).

Juba eile jõudsid poolfinaali Casper Ruud (Norra, 6) ja turniiri senine suurim üllataja, 23-aastane argentiinlane Francisco Cerundolo, kes on maailma edetabelis 103. kohal. Natuke on Cerundolol ka vedanud, sest kaks asetatud tennisisti said tema vastu mängides vigastada ja andsid loobumisvõidu, need olid Reilly Opelka (USA, 16) ja veerandfinaalis Jannik Sinner (Itaalia, 9), kes seisul 1:4 loobus jalavillide tõttu. Sinner oli jalale liiga teinud 1/8 finaalis, kui ta alistas Nick Kyrgiose (Austraalia) 7:6, 6:3, lisaks olid itaallase kaks eelmist mängu kolmesetilised.

Ühtlasi on Cerundolo Miami turniiri ajaloo madalaima edetabelikohaga poolfinalist, senine rekord kuulus prantslasele Sebastien Grosjeanile, kes 1999. aastal esinelikusse jõudes oli ATP 74. reket.

Juba ammu ei ole meeste üksikmängus olnud suurturniiri, kus poolfinaali jõudnutest on kõrgeima edetabelikohaga maailma 8. reket (Ruud). Kui veerandfinaalini õigustas norralane asetust, siis seejärel alistas ta Alexander Zverevi (Saksamaa, 2) 6:3, 1:6, 6:3. Kui Ruud alistab Cerundolo, tõuseb ta karjääri kõrgeimale kohale, milleks on 7. Ta mööduks vaid viie punktiga Andrei Rublevist (5), kelle 2. ringis lülitas ootamatult kindlalt 6:3, 6:0 välja Kyrgios.